Tırnağıma ne olmuş olabilir?

Manikür yaptım ertesi gün uyandığımda tırnak etimin çekildiğini gördüm iyice ve bir ertesi gün bu hale geldi :( doktora koştum sedef dedi.mantar testi yaptı ben istediğim için ama negatif geldi.

Başka bir doktora gittim bence sedef değil dedi ama ne olduğuna da anlam veremedi. Bu durum beni çoooooook üzüyor. Görüntüsüne tahammül edemiyorum,

Manikür pedikür ile ilgilen birine de sordum tırnak sıvısına (?) zarar vermişsin ömür boyu böyle kalır dedi.

Sizce bu neden oldu ve başına gelen oldu mu?

Ps: tek tırnağım bu şekilde

hizliresim.com

Sanki törpü ile tırnak yüzeyine hasar vermişsiniz gibi duruyor. Genelde kalıcı oje, protez tırnak yaptıranların tırnak yüzeyi böyle zarar görüyor. Ama kalıcı olma ihtimali pek mümkün gelmedi. Zaten uzadıkça sağlıklı tırnak gelmiyor mu alttan? Şu aşağıda linkte yer alan ürün tırnaklara çok iyi geliyor. Bunu bi deneyebilirsiniz.

www.evdeeczane.com
  • GoodMorningTeacher  (19.09.20 20:17:10)
Uzadıkça düzelecek bence, bol bol çinko alın. Bir de şu krem tırnaklara çok iyi geliyor.
www.gratis.com

  • megalomaniac  (19.09.20 20:36:40)
sedef olması için vücudunda sedef olması gerekir. Önceden sedef olduğunu biliyor muydunuz?

  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (19.09.20 20:42:50)
Hayır bilmiyordum başka bir yerde sedef yok

  • tuborg yesili  (19.09.20 20:49:11)
Büyük ihtimal zarar vermişsiniz tırnağınıza.

  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (19.09.20 21:03:25)
muhtemelen manikür yaparken yanlış bir şey yapıp bir şekilde tırnağınıza zarar verdiniz +1
alttan tırnak gelince düzelebilir ama yapısal bir soruna neden olduysanız, alttan gelen de aynı sorunla kalabiliyor böyle durumlarda.
tırnağın dokusu hasar görmüş gibi sanki bir şekilde.
  • blatta hiberna  (19.09.20 21:41:10)