Yatırım yöntemim hakkında fikir arıyorum

Selamlar,

Açtığım dolar-euro ve altın hesaplarına her ay 1000'er lira yatırmayı düşünüyorum. Uzun vadeli bir plandan çok, birkaç yıl sonra yurtdışına taşındığımda cebimde birkaç kuruş olsun diye yapacağım bunu. Sizce bu mantıklı bir yatırım yöntemi mi? Bankanın aldığı komisyon tek hesaba göre daha fazla mı olur böyle üç hesap için? Veyahut yurtdışı için altın hesabı gereksiz mi? Dolar ve euro'ya 1500'er lira atabilirim bu durumda. Veya tek bir tanesine 3000 lira.

Teşekkürler.

birden fazla sepet iyi bence de. bankadan bankaya degisebilir. bir de min. limit var mi? garanti de 1000usd alti acamiyorsun diye biliyorum.

  • camussar  (19.09.20 15:45:14)
@camussar Hesapları açtım, henüz para yatırmadım ama Enpara'da limit 10 dolar/euro galiba. Yine de denemem lazım.

  • wheel  (19.09.20 15:52:50)
paraya uzun süre dokunmamayı göze alman lazım. olası bir düşüşte çekemezsin.

  • horowitz  (19.09.20 15:56:45)
@horowitz Açıkçası tek amacım paramın erimemesi. TL'ye bir daha paramı çevirmeyi düşünmüyorum.

  • wheel  (19.09.20 16:03:30)
@revolution Evet dediğiniz gibi yatırım sayılmaz benimki. Şimdi internetten kontrol ettim, döviz bürosundaki alış fiyatı 7.60 iken bankamda 7.70 gibi bir şeydi. Sanırım dediğiniz gibi döviz bürosundan almak daha mantıklı.

  • wheel  (19.09.20 17:13:38 ~ 17:19:09)