radikal bir değişim isteği geliyor, size de olur mu, oldu mu?

hayat tecrübesi sorusudur: birkaç ay önce 2 yakın dostumla aram çok açıldı görüşmüyorum.
ev arkadaşımla bozuşuğuz, depresyonda.
sevgilimle de sıkıntılarımız var.
ve patronum egoistin teki tüm ekiple küstü :)

Kafayı kıracağım. hem hayat şartları, biraz benim hatalarım, çoğunlukla insanlara verdiğim yüzden dolayı bana geldiler...

resmen yeni enerjilere, insanlara ve mekanlara ihtiyaç duyuyorum. İçimdeki mutsuzluğun aslında bu insanlardan kaynaklandığını keşfettim. bu beni korkutsa da bir yandan da tuhaf bir güç ve heyecan veriyor. konfor alanından çıkma vakti sanıyorum, hepsi birikmişliklerin, uzatmaları oynamaların ve gelecek kaygısıyla aksiyon almamanın sonucu sanırım...

iş arıyorum çalışsam da... doğru iş belki her şeyi zamanla getirebilir diye düşünüyorum.

sizin de insanların hayatınızdan aynı dönemlerde çıkması/çıkartmanız ve deli gibi değişime arzu duyduğunuz zamanlar oldu mu?

Hayat tecrübeme göre bir insan etrafindeki kişilerin çoğunun problemli olduğunu iddia ediyorsa asıl problem yaratanın şikayetçi kişi olduğudur.

3 arkadaş, 1 sevgili, 1 patronda ortak tek nokta sizsiniz. Problem siz olabilir misiniz?
  • boray eris  (19.09.20 15:20:19)
Sorun kendinle. Neden dışarıya odaklaniyorsun ki? Kendini degisyir, iç hallerini düzenle...

  • fempusay  (19.09.20 19:41:01)
ben katılmıyorum arkadaslara
cünkü yıllar boyu sorun bende sandım, sorun yaratan insanları kendi içimde aklamak icin sebepler buldum öyle değilmiş

insanlar gercekten cok vurdumduymazmıs
aslında patronunuz da arkadasınız da sevdiğiniz de ev arkadasınız da sorunlu, ama sizin onlara verdiğiniz değerler kadar sizi önemsemedikleri icin su an ruhsal olarak daha iyi konumdalar

herkes sorunluysa,asıl sorun sorun var diyen kişidir olayı değil o yüzden

onlar biraz daha umursamaz sadece

ben de ailemin üstünde tuttuğum iki dostum tarafından resmen terkedildim
bes yılımı verdiğim nişanlım dediğim insan her gününü dert makinesine cevirdi
ailem ayrı baskıcı
iş deseniz saflıklarım yüzünden kullanamayan kalmadı

yani özetle demem o ki, varsa birikiminiz kendinize yetecek kadar
bir kac ay da olsa cıkın gidin bi yere, tatil amaclı değil uzaklasmak icin bu insanlardan
sonra yeni işte olur her sey olur, hemen olmasa bile zamanla

işte o zaman görürsünüz asıl sorun siz değilsiniz
uzaklastıkca insanların sizin üzerinizde kurduğu negatif baskı ve sizin asırı değerinizin vicdani yükü
  • blackgirl00  (19.09.20 20:15:50)
Sorunu sende, kendinde ara diyen yorumlar bana da daral getiriyor, ben de katılmıyorum da duyuruya yazmayı unutmuşum.

Öyle olsa saptayabilirim zaten ve buraya yazmama gerek kalmaz, ayrıca küçük bir yüzde bana aşt bunun da farkındayım...

3 arkadaş 1 patron ve 1 sevgilinin benim dışında da ortak noktaları var...

Dolayısıyla durumundan benden kaynaklandığını düşününler lütfen enerji harcayarak yazmasın, ben de okumakla harcamayayım
  • gadlemler  (19.09.20 22:12:06)