[]

Referans mektubu meselesi

Referans mektubu kişiye özel mi yazılıyor yoksa bir mektup örneği üzerinden mi yazılıp veriliyor?

Bir hocamdan referans mektubu istedim, ertesi gün gönderdi. Mektubu okuyunca "Nasıl da güzel şeyler yazmış, iyi izlenim bırakmışım!" dedim. Gururlandım :D

Sonra tesadüfen gördüm ki internette birebir aynısı varmış referans mektubu örneği olarak. :D

 
Değişir. Sevdiği işe yarayan öğrenciye çok uzun yazıyor kimi hocalar. Daha az tanışık olduğuna o kadar vakit ayırmaz tabi. Sizin durumu bilmiyorum tabi. Normalde sizin görmemeniz gerekiyordu aslında oku ama enteresan olmuş.


  • playing star again  (19.09.20 12:29:27) 
Kişiye özel de oluyor şablon da oluyor. Bu hocayla iletisiminize bağlı biraz. Bir hocam bana sen yaz getir okuyup imzalayayim demisti:/ kendi referans mektubumu yazmak komik ve değişik olmuştu.


  • Amaranta ursula  (19.09.20 12:33:55) 
Bence ne için istediğinize göre yazma şekilleri değişebilir. Ülkemizde lisansüstünde referansların çoğu formalite. o tarz bir şey ise uğraşmak istememiştir. ama y.dışı için falan değişebilir bilemiyorum. belki hocanın tarzı odur neresi olursa olsun şablonu yapıştırabilir.


  • fezagezgini_4  (19.09.20 13:41:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.