üniversitede dersler online olmayacakmış!

Merhaba,

Bu sene kayıt olduğum üniversite dil hazırlık sınıfını yüz yüze yapmaya karar verdi. 16-17 kişilik sınıflarda eğitim görüleceği söylendi bize. Okul metrobüsün dibinde, bir çok kişi toplu taşımayla gelecek okula muhtemelen. O sınıfta sadece 16 kişi değil, 16 kişinin son bir haftada görüştüğü bilmem kaç kişiyle de birlikte olacağız ve çok riskli geliyor bana.

Dil hazırlık teorik, aynı zamanda da uygulamalı derslerden mi oluşuyordur? Uygulamalı olduğu için mi yüz yüze yapmaları haktır?

Ailemle yaşıyorum ve ailem genç değil. Benim de bağışıklığımın güçlü olmadığını söylemişti doktor. Ki kronik bi hastaligi olan ogrenciler nasil gidecek mesela, bunu nasil hesaba katmiyorlar? Gitmek istemiyorum derslere, online olsa seve seve. İtiraz etme hakkım olur mu?

En azından tv yayını gibi dersleri videoya almaları gerekmez mi?

Özellikle üniversitede çalışan arkadaşların cevaplarını çok merak ediyorum, üniversiteye gönderilen YÖK yazılarını ve uygulamalarını siz biliyorsunuz çünkü.

Hangi üniversite?

YÖK'ün gönderdiği yazı tavsiye niteliğinde, kararı üniversitelere bıraktılar. Ama üniversitelerin çoğu online tercih etti. Yani itiraz edemezsiniz, üniversite istediği kararı alabilir. Yüzyüze eğitime karar verdikleri için de online opsiyon sunma zorunlulukları yok.

Kayıt dondurabilirsiniz, bu durumda en mantıklı seçenek sizin için.
  • opucuk baligi  (18.09.20 22:32:52)