Şu an Avrupa'da pizza ustası veya pizza dağıtan elemana 5000 Euro verilen

Bir ülke var mıdır?

Pizza ustası elbet vardır. Kurye yoktur

  • glamdr1ng  (18.09.20 19:42:57)
5000 euro avrupa standartlarinda cok yuksek bi miktar (ozellike ele gecen net miktar 5000 ise). asgari ucretin 1600, iyi ajanslarda calisan tasarimcilarin 2500-3000 ve yazilimcilarin 3500-4000 euro kazandigi bi cografya. pizza ustasi olarak 5000 euro net kazanmak icin ancak pizza restorani ortagi olmak gerekir bence.

ornegin Londra'da Franco Manca sevilen bi pizzaci, is ilanlarina bakarsan saatine brut £8.5 veriyor, zaten asgari ucret saati £8.

yani cok mumkun degil
  • try again fail again fail better  (18.09.20 19:54:10)
  • archmage mahmut  (18.09.20 19:55:03 ~ 19:55:57)
pizza ustasinin Avrupanin herhangi bir yerinde net 5k almasinin neredeyse imkani yok belki michelin yildizli olan, set menuleri en az €250-€300 olan restaurantlarin sefi bu paraya yaklasabilir ama zaten o seflerde ya restaurant sahibi ya da ortagi oluyorlar.

Pizza dagitim elemanlari heryerde asgari ucret arti bahsis calisirlar, bu da hicbir yerde 2.2k yi falan gecmez, cok guzel bahsis alsa bile.
  • nurigagarin  (18.09.20 20:00:25)
Monaco'da ya da isvicre'de lüks yerlerde belki. Yoksa 5bin euro net cok cok yuksek bir para. Endüstri örneği verirsek bu para 50 yaslarina gelmis direktör maaşı. O da büyük şehir büyük firma.
Bu parayi kazanacak pizza ustasi gidip 4 euroluk mozzarella ile calismaz da truf mantari falan koyar pizzaya diye düşünüyorum. Çünkü o maaş başka türlü cikmaz.

  • logisticsmanager  (18.09.20 20:01:30)
pizza dagitan adam alamaz o parayi. Dagitimi yapanlar gocmen, 2.3. dunya tayfasi cogunlukla dil mil de gerekmediginden alt gelir grubu kuryeciler. bahsis olayi var ama gene de dusuk kalir kuryecinin aldigi. Usta da zor alir gibi geliyor bu sartlarda covid nedeniyle. Turizmin zirve oldugu sehirlerin gobegindeki mekanlarda ya da lux restaurantlarda usta sefler alir daha fazlasini bile alir. Zincir restauranlar Domino, Franca mancalar dogru duzgun para vermez, onlar sef, usta bile istemezler, robot gibi calisan ortalama adam lazim onlara.

  • neverletyougodown  (18.09.20 20:01:31 ~ 20:03:04)
5k+ euro brüt uzman yazılımcı maaşı Avrupa'da.

  • bruce mclaren  (18.09.20 20:07:25)
net maaş olarak 5000eur gerçekten büyük bir meblağ dendiği gibi. çok zor. belki liechtenstein olabilir zira 10 tane dağıtıcı vardır zten.

  • prodeq  (18.09.20 21:24:12 ~ 21:24:45)
refah ulkesi demek herkesin zengin oldugu degil kimsenin fakir olmadigi ulke demektir.

  • baldur2  (19.09.20 08:35:50)
luks bir restaurantta deneyimli isim yapmis bir sefin aylik net olarak o rakama ulasma olasiligi var. ha bunu sadece pizza acarak yapacagini zannetmiyorum, baska meziyetlerinin de olmasi lazim.

obur taraftan paket dagitan eleman olarak ayda 5000 civari para yapan tek bir kisiye denk geldim, o da ne dagittigini soylemiyordu ama pizza dagitmadigina eminim :)
  • cooperr  (19.09.20 08:48:23)