Google Cloud Print Alternatifi

Uzun zaman olmuş buraya girmeyeli. Başım sıkışınca aklıma geldin ekşiduyuru, özür dilerim :)

Cloud Print 2021 Ocak'ta kapanıyormuş. Gözlerim yaşlı.

Evden, ofisteki yazıcıya çıktı göndermek istiyorum. Windows->Windows
Kullandığım uygulama içinden direkt yazıcıyı seçip (Google Cloud Print gibi) gönderebileceğim benzer bir program var mıdır?

TeamViewer ile oluyor sanırım ama beni ticari olarak kullanmakla suçlayıp açılmamaya karar verdi epeydir.

PrintNode diye bişey buldum fakat bunu kullanmak için çıktısını alacağım dosyayı bi yerlere upload etmem gerekiyor, işime gelmiyor, çok dolambaçlı.

AnyDesk ile bağlandığım bilgisayardaki dosyaları kendi bilgisayarımda çıktı alabiliyorum. Bana tam tersi lazım. Böyle bir özelliği varsa bulamadım.

Başka bildiğiniz bir yöntem var mı? Yoksa Google'ı arayıp kapamayın diye ikna etmek zorunda kalacağım.

Ofis yazıcınız networkte mi ?
Şirket ipniz sabit mi ?

  • ycaycayca  (18.09.20 18:10:56)
@ycaycayca

ofiste 1 bilgisayar var zaten. yazıcı da ona bağlı :)
ip sabit değil.

bu arda papercut diye bir alternatifini buldum fakat windows desteği henüz gelmemiş. google cloud print kapanana kadar getireceğiz diyorlar ama kesin değilmiş.
  • flame of feanor  (18.09.20 18:40:31)