[]

WiFi Güvenlik Zayıf Uyarısı

Merhaba,

Dün akşamdan beri telefonumda (iPhone) WiFi ekranında Güvenlik Zayıf uyarısı veriyor. Nette baktım modem arayüzünde ağın şifreleme türünün WPA 2 olacak şekilde güncellenmesi gerektiği söylenmiş. Zaten öyleydi yine de önce diğerini seçip sonra WPA 2 yapıp kaydettim ve modemi kapatıp açtım. Telefonu kapatıp açtım ama sorun hâlâ devam ediyor. Sorunu nasıl çözebilirim?


 
ios 14 mü?
bunun olacağını söylemişlerdi.
sanırım daha da detaylı ayarlara bakıp aes yerine tkip seçmeniz gerekiyor. modem destekliyorsa wpa3 de olabilir ama desteklemiyorlar henüz.
tkip i seçin ya da tkip seçiliyse aes e dönüştürün.

bendeki tkip şu an ios 14 güvensiz demiyor.
  • ozdek  (18.09.20 13:43:58) 
Evet, iOS 14. Zaten dün güncelledim ve dünden sonra oldu


  • cemallamec  (18.09.20 14:21:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.