astrolog'a palavracı demek yasak mı?

astroloji ülkemizde yasalarla belirlenmiş veya tartışmaya kapalı bir meslek mi? bu adamlar bir şekilde bilimsel olmayan verilerle insanları yönlendirmiyor mu?

"bu adamlar bir şekilde bilimsel olmayan verilerle insanları yönlendirmiyor mu?"

Bu haklı soruya çok güzel cevaplar var ama astrologlar diğerlerinin yanında muhabbet kuşu gibi sevimli kalıyor. Ve diğerlerine yapılan yorumlar silivri'ye yönlendiriyor.
  • archmage mahmut  (18.09.20 09:23:37)
O diğer konulara hiç girmeyelim :)

  • yollarbenibekler  (18.09.20 10:24:23)
Yasak değil. Astrologlar palavracı, onlara inanmak da salaklık.

Bilimsel verilere yönlendiren ve yönlenen herkes için geçerli bu. İster siyasi ister dini ister astrolojik.
  • pass  (18.09.20 12:27:36)
Ben astrolojiyi bilim olarak görmüyorum, ama belli istatistiksel veriler üzerinden yorum yapan astrologlar var, onlar diğerlerine göre daha okunabilir buluyorum, ilgimi çekiyorlar.
Yoksa koç burcu dikkatli olsun, balıklar aradıkları aşkı bulacak diyenlere gülüp geçiyorum.
Hem neden tartışmaya kapalı meslek olsun ki. Verip veriştirmiyor muyuz yeterince? Kısıtlama mı var? Kişi bazına indirgeyip hakaret etmedikçe istediğin kadar sallayabilirsin diye düşünüyordum ben...
  • SiyamkedisiZorro  (18.09.20 12:45:56)