[]

favipiravir kullanımı hakkında (coronayım)

ilaç tedavime bugün başlanacağı söylendi. favipiravir adlı ilacı yükleme olarak 8er tane almak gerekiyormuş fakat ben oldukça iyi hissediyorum (yaşım 24). biraz cahilce olacak ama yükleme yapmadan 3er tane kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım? teşekkür ediyorum.
 
Almazsan neden almadım diye pişman olursun. Sabah 1, akşam 1 bitene kadar devam. Mart ayında kullandım hiç bir sorun olmadı.


  • kanlakarisikyagmur  (17.09.20 15:35:01) 
sabah 1 akşam 1 şeklinde değil de sabah 8 akşam 8 ilk gün olarak veriyorlar işte sıkıntı dozajın çok fazla olması. o bakımdan sorayım dedim


  • zelkowa  (17.09.20 16:02:29) 
Bende yeni geçirdim. Bence denilen gibi al. Birde neden çok gibi görünüyor 8 tane diye mi ?

Mesela 1600 mg tek hap olsa alacaktın o zaman ? (8x200 mg 1600 mg)

Yan etkisi olmuyor merak etme, geçmiş olsun
  • infernalcadre  (17.09.20 17:19:05) 
K.bakma. Mart ayında 2 adet ilaç vermişlerdi fakat şu an prosedür değişmiş, ilaç adeti 8 olmuş. Hepsini kullan derim.


  • kanlakarisikyagmur  (17.09.20 20:39:08) 
risk alınmaz, dedikleri gibi dewamke


  • awlmi  (17.09.20 20:59:03) 
Tanidiklarimdan bir cogu ilaci hic kullanmadilar. Bazilarinin atlatmasi agir ve uzun surdu. Ben iyi hissetseydim kullanmazdim. Nihayetinde koronayi tedavi etmiyor bu ilac. Sadece semptomlari yok etmek icin veriliyor. Yalniz semptomlar agirlasinca etkisi olmuyormus diye biliyorum. Nefeste sikinti yoksa risk alinir dewamneke.


  • Kirmizibavul  (17.09.20 22:50:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.