[]

aliexpressten aldığımız ürünün vergisini nasıl ödüyoruz?

25 dolarlık bir klavye aldım, %20 + %20 diye duydum ama kapıda mı ödeniyor bu vergi? Teşekkürler...
 
tek %20, eğer o ürüne özel ötv falan yoksa.

Standart postalarla gelirse ptt eve getiriyor, kapıda alıyor. DHL vb. önceden mail atıp belge doldurmanı istiyor, belki parayı da ibana falan istiyorlardır emin değilim.
  • nhk ni youkosu  (17.09.20 02:13:24) 
%20 artı gümrük sunum ücreti, fiyattan bağımsız her paket için 8-10 lira bişeydi.

Ayrıca sen 25 dolara aldın ama pakette daha az ama daha inandırıcı bir fiyat varsa onun üzerinden vergi ödersin.
  • John Bloor  (17.09.20 11:05:34) 
sağolsun satıcı 5 dolar yazmış paketin üzerine, 16tl ödedim.


  • theconqueror  (25.09.20 05:15:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.