Fiber internet kablo çekimi

Yeni evde fiber internet olacakmış. Kutu binanın içine takıldı. Sinyal gelmiş dendi. Şimdi arayıp randevu vereeklermis. Gelip kabloyu eve girip modemi filan sonlayacaklarmis.

Müdür dedi ki işin hizli olsun istiyorsan ev içi kablolamani yaparsan bağlantıları yaparlar hizlica biter dedi. Bir miktar kablo verdi .

Şimdi bu kabloyu evin icinde ben yaparım ama yani bu kabloyu odaya sokmak için illa bir yerleri delmem gerekecek.

Ben de en az delik ile holdeki ayakkabiligin üzerine kurup çocuğun odasına modemden normal internet kablosu ile uzatma çeksem nasil olur. Yani bu fiber modeminde normal modemdeki gibi cat6 çıkışı vardır herhalde.

Neden kablosuz bağlanmiyorum. Çünkü masaüstü bilgisayarı wi-fi bağlayacak sey ne ise o bende yok.

Kalbo ile uğraşmak istemiyorsan masaüstü bilgisayara wi-fi adaptörü al zaten ucuz bi şey. Ama kablolu bağlantı kadar iyi olmaz. Kablo ile uğraşırım diyorsan, evet o ethernet kablosu iş görür.

  • himmet dayi  (16.09.20 21:56:48)
kırmadan dökmeden ille kablolu bağlantı yapmak istiyorsan powerline adaptör de işini görür.

www.hepsiburada.com
  • walter white kilikli  (16.09.20 23:11:22)