[]

termal macunu yenilemek

macbook ısınıyor. termal macunu yenilesem mi diyorum. şurada nasıl yapıldığını gösteriyor ama elime yüzüme bulaştırır mıyım? yenileyim mi sizce?

tr.ifixit.com


 
el becerine güvenemiyorsan kıy paraya artı servis'e ver cillop gibi yapsınlar.


  • alperz  (16.09.20 19:12:54) 
böyle işleri hiç yapmadıysan kasayı açtığına pişman olabilirsin. ama yapılamayacak iş değil. dikkat ve sabır ister. bazı kabloları kasayı ayırmadan çıkarman gerekir mesela, kabloyu çıkarmadan kasayı açarsın kablo kopar vb...


  • malheiros  (16.09.20 19:36:16) 
onu çok az sürmen gerekiyor. ben bilgisayarımın yapılış videosunu izleyerek yaptım.


  • nothing in my way  (16.09.20 19:46:30) 
Bence gerek yok, oyle 5-6 yildan eski degilse termal macundan dolayi bir isinma artisi olmaz. Eger icini acacaksan, guzel bir toz temizligi daha etkili olur. Ayrica zaten macbooklarin termal dizaynlari cok etkili degil, genel olarak sicak calisan cihazlar. O yuzden her turlu sicakligin cok dusecegini sanmiyorum.


  • Haldamir  (16.09.20 20:05:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.