[]

Korona çıktım ne yapmalıyım?

Merhabalar, test sonucum maalesef pozitif çıkmış bulunmakta. 24 yaşındayım ve bilinen bir hastalığım yok. Bu duruma karşın beni ne bir sağlık kuruluşu aradı , ne de bir şekilde telefonlarına bağlanabildim. İlaç vesaire almam gerekecek mi? Evde izoleyim fakat hastaneye yatmam gerekir mi? Süreci yaşayıp bilgilendirebilecek var ise çok memnun olurum, teşekkürler.
 
geçmiş olsun.
sorunuza tam olarak cevap olmamak ile birlikte, nereden kaptınız sizce hastalığı?
yani toplu taşıma mı maskesiz dolaşmak mı?

yanlış anlamayın, bir çok kişi durumu hafife alıyor. En azından birinci ağızdan duyurulması faydalı olabilir.
  • angelofdeath  (16.09.20 16:07:19) 
ne demek tabii ki. Annem anaokul öğretmeni olduğundan ötürü öğrencileriyle içli dışlı idi. bir öğrencisinden anneme oradan da bana bulaştığını düşünüyoruz. Annem de pozitif olarak hastanede yatmakta şu an. teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için


  • zelkowa  (16.09.20 16:24:58 ~ 16:25:16) 
yapmanız gereken şey beklemek. kendinizi izole edin. eğer aynı evde yaşadığınız yakınlarınız varsa onlardan uzaklaşıp bir odayı kendinize ayırın.
filyasyon ekipleri ziyaret edecektir. yoğunluk vardır.
kendinizi kötü hissederseniz 112'yi derhal arayın. Onun dışında aile sağlık merkezinden arayacaklar sizi ve her gün sağlık durumunuzu soracaklar.
beslenmenize dikkat edin. bilmediğiniz ilaçları içmeyin. çevrenizden yardım isteyin. eğer yardım alma imkanınız yoksa bulunduğunuz ilçe, il, büyükşehir belediyelerinin numaralarını arayarak yardım isteyin. genelde 153 olur numaralar.
  • cliquot  (16.09.20 16:29:58) 
Geçmiş olsun.
İlk iki gün aradılar sonra yalan oldu. Emniyet kısmı hiç ilgilenmedi. 2 günde ilaçlarımı getittirdim. Favipavir mi öyle bişey verdiler o 5 günde bitti. Cezaevinde gün dolduran mahkumlar gibi bekliyoruz evde boş boş. Umarım size yardımcı olacak arkadaşlarınız yada migros sanal market vs. tarzı imkanlarınız vardır. 112 eğer bayılmazsanız almıyormuş aradık. Favipavir dışında asla ilaç yazmıyorlar. Moral bozmak istemem ama tek başınasınız.

  • infernalcadre  (16.09.20 16:46:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.