[]

Korona kaptım, di mi?

Korona çıktığından beri ateşimi ölçüyorum, hiçbir zaman 36’yı görmedim. Bugün ilk kez 36’yı geçti ve

-yorgunluk
-Burun tıkanıklığı
-hafif yutkunma zorluğu
-iştahsızlık
var.

hepsi bugün başladı.
Şu andan itibaren ne yapmalıyım, binlerce kez soruldu ama hiiiiiç dikkat etmedim, o kadar tedbirliydim ki. :(

 
hastaneye gidip belirtilerinizi anlatıp yapıyorlarsa test olmalı ve test sonucu çıkana kadar kendinizi karantinaya almalısınız. test sonucunuza göre zaten hastane sizi yönlendirecektir.


  • dahili meddah  (16.09.20 15:31:13) 
Corona cikti diye dunyadaki tum soguk alginligina yol acan bakteri ve virusler ortadan kalkmadi.ates 37.5 uzeri olmadigi surece bir sorun yok, keza ates olcumu yapan insanlara verilen bilgi de bu yonde.


  • bluewhale  (16.09.20 15:41:12) 
mevcut önlemlere devam. ateş 37,5 üstüne çıkarsa parasetamol (parol vb.) alabilirsiniz. hala iyi hissetmiyorsanız, koronavirüse karşı önlemleri uygulayarak sağlık kuruluşunu ziyaret edebilirsiniz.


  • cliquot  (16.09.20 16:32:57) 
36.5 normal insan ateşi. Hastaneye gidip kendinizle dalga geçtirtmeyin. Orda kaparsınız bir de.


  • adivar  (16.09.20 16:42:21) 
Adıvar +4


  • abuzer  (16.09.20 17:02:20) 
arkadaşlar, hepinize teşekkürler
yemek yiyince fark ettim, maalesef tat almada bariz bir kayıp var. ayran içeyim dedim su içmiş gibi hissettim. :( yemek de keza öyle.
kokuda sorun yok.
  • cum dederit dilectis suis somnum  (16.09.20 17:03:48 ~ 17:04:36) 
tatta sorun varsa olabilir. Diğer türlü, şu sıralar havalar serinledi üşüten de çok var.


  • nhk ni youkosu  (16.09.20 18:27:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.