[]

Belli bir bölgedeki istasyonlara LPG tek bir yerden mi geliyor?

Aynı bölgedeki lpg fiyatı 1tl'ye kadar oynar mı yahu?

Tanımadığım bir amca bana bir keresinde "yaa evladım hepsi tüpraş'tan geliyor bakma sen markasına en ucuz neresiyse oradan al" demişti, aklımın bir kenarında kalmış. Yine de cesaret edemiyorum gazın iyisi kötüsü varsa aracıma kötü gaz koydurtmak istemem, zaten benzin yakan motora kuru yakıt pompalıyoruz bari iyi bir şey olsun


 
Evet hepsi tüpraştan geliyor, ama istasyon hile yaparsa az basıp çok gösterir belki, bence deneyip ucuz olanı kullanabilirsiniz.


  • John Bloor  (16.09.20 15:37:40) 
Sorduğunuz soru hakkında bir bilgim yok. Ancak aynı firmanın farklı istasyonlarında bile fiyat farkı çok fazla.Geçen ay Ankara Çayyolu ile Maltepe arasında 70 kuruş farkla gaz aldım.


  • geven kafa  (16.09.20 15:38:46) 
Bence hepsi aynı değil. Mesela aygaz almıştım bir kere mecburiyetten. Enjektörlerden ses gelmeye başlamıştı, araç bildiğin dizel gibi sesli çalışıyordu. O depo bitince tekrar sessizleşmişti. Ben aynı markanın ucuza satan istasyonundan alıyordum hep. Örneğin PO Kabataş hiç bir zaman indirim yapmazken, Cevizlibağ'daki neredeyse sürekli indirimli satıyordu(yıllar önce). İkisi de güzergahımda olduğu için tabii ki ucuz olanı tercih ediyordum. Aygaz isterse daha da ucuza versin almazdım ben. En güzeli deneyin birer depo çevrenizdekilerden zaten karar verirsiniz sonra.


  • reactionic  (16.09.20 15:51:29) 
Firmalar gazi (ve benzini) Tuprastan alsalar da iclerine kendilerine gore katki maddeleri koyuyorlar. Katkilar genelde firmanin dagitim merkezi seviyesinde denetleniyor ama bayi seviyesinde ne kadar denetleniyor bilmiyorum. Markalar arasi kalite farki oldugu kesinlikle dogru.

Bayinin dagitim merkezine ne kadar uzak oldugu fiyati etkiler ama cok degil. Bayilerin belli bir kar payi var fiyatin icinde ve daha az kar etme pahasina daha cok insan gelsin diye daha ucuza satabilirler. Bunun disinda pompa seviyesinde hile yapan bayiler eskiden cok yaygindi, simdi durum nedir bilmiyorum.
  • cleric  (16.09.20 16:15:49) 
hepsi gazı da benzini e dieseli de tüpraş tekelden alıyor.
gazda değil de, benzinde ve dizel de katkı maddeleri katarak daha çeşitliymiş gibi gösterip daha pahalı satabiliyorlar.

  • ankara06  (16.09.20 19:48:53) 
lpg’de eskiden bazı markalarda katkı vardı. son durum nedir bilmiorum.
aygaz katkılı diye reklamını yapıyordu örneğin.
sanayideki ustalar da enjektör katili diyorlardı aygaz otogaza.
  • oz suser  (16.09.20 21:31:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.