[]

html5 video takılması

websiteme arka planda dönmesi için bir video ekledim. boyutu 160mb.

farklı taracıyı ve bilgisayarlarda denediğimde takılmalar oluyor videoda.

takılmadan akmasını nasıl sağlarım? gerekirse cache dolsun sonra yürütsün sorun değil.

ayrıntılar önemli olduğu için kaliteyi düşürmek istemiyorum. webde bit rateini düşürün yazmış ama belki dedim kodlama ile çözebilirim.

 
Arka planda donmesi icin 160 mb cok buyuk bi boyut. Cesitli format ve bitratelerde render alarak 12-13 mb'lara dusurseniz sorun cozulecek gibi.


  • brkylmz  (16.09.20 14:53:53) 
kalite ne kadar düşer o zmn? youtube 480p kalitesine düşerse anlamı kalmaz zaten videonun. 1080p tam istediğim sonuç.

cache'ye indir sonra loopa gir diyemez miyim? video zaten resimmiş gibi başlıyor hareketsiz sonra devam ediyor.
  • duyurukullanıcısı  (16.09.20 15:22:09) 
Arkaplanda video döndürmek (hem de o boyutta) çok kötü bir fikir. Yani bir siteye girsem ve 160mb (hele mobilde) bir videoyu bana sormadan yüklemeye çalışsa direkt blacklist'e alırım o siteyi. Ayrıca google'da falan da çıkmazsınız öyle bi derdiniz varsa.

Sorunuza cevap olarak WebM ve fallback olarak mp4 kullanabilirsiniz ve çözünürlüğü düşürebilirsiniz. Bu düz stream için boyutu düşürme hamlesi.

Onun haricinde bu işin bildiğim tek çaresi preloading. Yani sayfa açılacak, sunucuya bir get isteği atacaksınız, videoyu tamamen ram'e aldıktan sonra oynatmaya başlayacaksınız. Videonun indirilip indirilmediğini kontrol etmek için canplay event'ini kullanabilirsiniz.
  • plutongezegendegilmi  (16.09.20 15:28:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.