aidat vermeyen komşuya dava açmak

babam apartmanın yöneticisi. üst katımızda oturanlar aylardır aidat vermiyor. sebep çocukları aşırı gürültü yaptığı için uyarmamız. adam siz yönetici olduğunuz sürece aidat vermeyeceğim dedi. onun dışında vermeyen yok, hatta çoğu birkaç ayınkini peşin veriyor. sanırım böyle bir yasal hakkımız varmış, bunları mahkemeye versek sonuç alabilir miyiz acaba? babam uğraşmak istemiyor, zaten taşındığımızdan beri kimse üstüne almak istemediği için o yönetici oldu. başkasına vereceğim diyor ama ben bunlarla biraz uğraşmak istiyorum çünkü yıllardır huzurumuzu bozuyorlar. üstüne bize bir ton laf söylediler. acaba işe yarar mı mahkemeye vermek?

tabii yarar vermek zorunda.

  • jelly bear  (15.09.20 18:17:44)
önce noterden veya postaneden iadeli taahhütlü ihtarname çekin, ödemesi için süre verin 3 gün 5 gün hala ödemezse doğrudan icra takibi başlatın.
www.halilibrahimcelik.av.tr

  • wendyangelamoiradarling  (15.09.20 18:22:29)
Banka hesabı actirdiniz mi? Elden mi topluyorsunuz? Bizde de adam odedigim ayların makbuzunu vermiyor bir de mahkemeye vereceğim diyor.

  • gelmeistemem  (15.09.20 18:43:53)
Herkesten anlaşıp tam yetki alın öyle dava açın. Olay sanki kişisel ,inat üzere başlayan bir dava olarak anlaşılmasın .
Sonrasında Her halde hem çocukları hem kendileri artık yaramazlık yapmazlar .

  • Erva  (15.09.20 18:48:57)
wendyangelamoiradarling +1

icra takibi.
  • nhk ni youkosu  (15.09.20 19:09:55)
Tam yetki almak diye bişey yok genel kurul sizi seçtiyse yetkilisinizdir

  • yeahbutso  (16.09.20 01:14:56)