masterchef'te neden yedek yarışmacı geliyor?

normalde hayatta oturup izlemeyeceğim bir yarışma programının kavrayamadığım mantığını öğrenmek istiyorum. bu şeflerden elenen olunca neden yerine yenisi geliyor? neden takımlar dengelenmek zorunda? nasıl bitecek bu yarışma?

gerçekten venüs'te fosfin bulunduğu bu günde böyle bir soru sormak istemezdim ama merak işte ne yaparsınız.

Bir yerden sonra yedek almiyolar ve elene elene bitiyor işte. Bu programa da bu kuralı koymuşlar.

  • elorelia  (14.09.20 21:51:31)
yarışma süresi uzasın diye geçtiğimiz sene keşfettiler bunu sanki. bu sene de 2 ayrı grupla eleme yapmak vardı. bunlar hep uzatmalar için.
yurt dışındaki versiyonları 50 dk şakkadanak bitiyor. bizdeki her bölüm 5 saat.

  • ozdek  (14.09.20 21:53:04)
kimse gelmese kısa sürede takım sayısı azalır, program uzun sürmez muhtemelen öyle bir nedendendir. yeni kişi almayı bırakınca takımlar bir hafta eşit bir hafta dengesiz oluyor. mavi takım 1 kişi fazla avantajını elde ediyor.

herkes fosfine odaklansa bu düzen nasıl dönecek hocam.

ozdek +1 iki ayrı eleme yeni geldi galiba. bir de bu sene ekstra olarak 2 kaptanın yarışması var, kazanan 5 dk avantaj elde ediyor.
  • fezagezgini_4  (14.09.20 21:53:47 ~ 21:54:51)
herkese teşekkürler. ben fosfine dönüyorum o halde :)

  • ufoozgur  (14.09.20 22:00:11)