daireye kablonet kablosu cektirmece

bugun kuruluma geldiler de daireye gelen kablo yokmus kablo cekilmesi lazim diyip gittiler, kendileri de cekmiyormus. elektrikci cagirin dediler. ama bu apartmandaki kutu kilitli, elektrikci o kutuya kadar mi kablo cekecek napacak anlamadim, nedir?

muhtemelen sizin kablonet kutusundan daireye cat6 benzeri bir kablo çekecek işte. elektrikçiyi çağırın o kutuyu açar. daha önce yapmıştır mutlaka yerel biriyse daha hızlı çözülür.

  • ozdek  (14.09.20 19:12:20)
Kablonet cat6 değil. Anten kablosu gibi bir şey.
Elektrikçiler bilir ama ben alırken kendileri çekmişti

  • kisa  (14.09.20 19:16:02)
kablonet genelde öyle tesisatları kendi çeker ve fiyata dahil olur. merkezle bir daha görüşün mutlaka gelen ekibe bakmayın.

  • prodeq  (14.09.20 19:41:53)
aradim kutudan daireye kadar siz cektiriyorsunuz, ekip de isterse cekebilir ucret karsiligi dediler. bana gelen ekibin cani istemedi herhalde, ucretini verip yaptirmak istemistim.

  • hjarteblod  (14.09.20 19:49:44)
benim apartmanda kablonet var. ilk taşındığımda bağlatacaktım gelen adam aşağıdan sana çekilmemiş dedi. sen çektircen elektrikçiye dedi.

geçen sene (4 sene sonra) bir daha aradım, gelen ekip kablo var ama sinyal arızalı dedi. ben de baktım cihaza hakkaten de takınca sinyal artıyor ama az. kablo çekimi bize ait vs demedi. para verin çekelim vs de demediler.
  • fezagezgini_4  (14.09.20 19:55:27 ~ 19:55:49)
Sözleşmeyi okudunuz mu hiç ? bununla ilgili madde olmamasına imkan yok .

  • janavarorion  (14.09.20 21:14:53)
@janavarorion, sozlesmeyi kurulum yapilirken imzaliyorum haliyle kurulum da yapilmadigi icin sozlesmeyi gormedim bile :)

  • hjarteblod  (15.09.20 02:56:59)
genelde kablonet öven biri olarak -kurulum da dahil- tek övmeyeceğim yanı kurulum ekibi olabilir. bana iki-üç ekip denk geldi ve hepsi de iyiydi, ama şu da var ki: ekipler taşeron. taşeron olanlarda da sorun çıkabilitesi yüksek -gerçi kendi ekiplerinde de sorun çıkabilitesi yüksek, sonuç olarak insan olan her yerde sorun var (-_-) - diğer cevaplarda yazdığı gibi kablonet'i arayın, ücreti karşılığında yaptırmak istiyorum, acil ekip yönlendirebilir misiniz, yoksa iptal edeceğim deyin (taahhüt varsa bunu demek yemez tabi ama blöf yapmak ne güne duruyor XD ) ya da evden çalışıyorum acil ihtiyacım var, diyin. yardımcı olurlar. zaten aslında zorlamaya da gerek yok, çok yardımseverler gördüğüm kadarıyla (evet yine övmeden duramadım. üç aylık ttnetimle on seneden fazladır kullandığım kablonette görmediğim kadar sıkıntı çektim de.) size gelen ekibin de canı niye para çekmemiş anlamadım yani, enteresanmış cidden.

elektrikçi de yapabilir ama kablonet ekibine yaptırmanız tavsiyedir. sonra birşey olursa üste çıkma hakları doğuyor :/
  • pasp  (15.09.20 08:27:42)