bu ara reçele merak saldım.

en iyi en doğal reçel markaları neler arkadaşlar?

Yapması zor değil şu an her yer erik, alıp reçelini yapsan, youtube da bir sürü örnek çıkar

Ama şekersiz, elma suyu ile tatlandırılan yenigün diye bir marka da var
  • freebird5406_2  (13.09.20 19:13:50)
İçindekileri oku. Pektin maddesi varsa alma bence. Doğal yöntemlerle kıvam tutturamıyorsa yemem ben o reçeli.

  • Mirket  (13.09.20 19:28:13)
Hicbiri.

Hepsi bogazini yakar, anne receli gibi olmaz.
  • Avoiding The Puddle  (13.09.20 19:56:01)
Yenigün.

  • 1917  (13.09.20 20:32:48)
  • sutlu nescafe  (13.09.20 21:00:07)
hiçbiri +1.
kullanılan şeker boğazımı yakıyor. en doğalı bile maliyeti ucuza çıkarmak için evinize almayacağınız ürünler kullanıyor. doğallıklarına emin olduğum Portakalbahcem.com'dan aldım mesela, o yakmasa da bir garip geldi.

evde reçel yapmak insanın en çok bir saatini alıyor. bence hazır merak salmışken deneyin derim. ekşi seviyorsanız limon reçeli mesela. ya da vişne. youtube'daki videolardan izlediğinizde bile "bu muymuş yani" diyeceksiniz. bir de, insan uğraşınca, kendi emeği olunca daha da tatlı oluyor. minik kavanozlara koyup arkadaşlarıma da hediye ediyorum ben :)
  • lovemyself  (13.09.20 23:40:08)
Yenigünün şekersiz olanını kullanıyorum, elma suyu limon ve vişne içeriyor sadece vişne reçeli. Ben evde yapsam sofra şekeri koyacağım bi de. Bir bakın Yenigün'e.

  • kullanıcıadımbuolsun  (14.09.20 00:24:59)
yenigün +1
gold seri süper.

bir de pektin elmayla elde edilebilen bir şey ve reçele kıvamını veren o.
yani pektin de, hangi pektin?
nasıl pektin?
pektinin kimyasal işlem görmüşü ya da kimyasal olarak oluşturulmuşu falansa iyi değil ama normalde elmadan elde edilir.
o yüzden yenigün'de de elma var zaten ve doğal.
  • blatta hiberna  (14.09.20 00:49:30)
st dalfour 3 dolar, turkiye'de 40 lira. oha aq ya. ayip artik, yazik bu millete ya.

  • baldur2  (14.09.20 01:21:58)
Hiçbiri +1
Ayrıca ev yapımı da olsa reçel yerine marmelat tercih etmek bence daha sağlıklı. Çünkü marmelatı şekersiz yapabilirsin ama reçel şekersiz olmaz.
Bu sene hayatımda ilk kez erik marmelatı yaptım, şuan her sabah yemeye doyamadığım için kışa kalmayacak sanırım.
  • megalomaniac  (14.09.20 01:47:59)