Lpg’yi söktürtmek mümkün mü

Günaydınlar olsun.

Sağlığınız sıhhatiniz yerindedir umarım.

2017’de sıfır aldığım sportage’a, alırken kia anlaşmalı bayiden (hatta aracı almadan, yani kia halletti) lpg taktıdrdık.

3 sene oldu. Sürekli sorun çıkarıyo ya. Yok göstergesi bozuldu. Yok enjektörü bozuldu. Bassan gitmiyo zaten lpg’de iken. Söktürsek bunu nolur? Nasıl olur? Mümkün mü? Maliyeti nedir? Sonrasında artısı eksisi nedir?

Tşk.

Söküm maliyeti fazla tutmaz ama o aracı lpg'siz satmakta zorlanabilirsiniz. Teknik olarak lpg'siz ama evrak üzerinde lpg'li kullansanız daha iyi. Bu durumda tüpü ve regülatörü araç üzerinden aldırırsınız ama ruhsatta bir değişiklik yaptırmazsınız. Ancak fenni muayenelerde, araç ruhsatta lpli göründüğü için, bu donanımlar araçta bulunmalı. Yani muayeneye o sökülen parcaları tekrar takılp girer, sonra yine sökersiniz. Eğer bagaj tankı sorun yaratmıyorsa, hersey takılı vaziyette benzinle kullanın gitsin.

  • rezilrusfaadam  (13.09.20 11:42:21)
Çok detaylı ve güzel açıklamışsınız. Tşk.

  • the real brad pitt  (13.09.20 11:43:51)
lpg markasının başka bir bayisine git, sorunu çözsünler. gerçi garantisi bitmiştir artık. lpg yi söktürünce tekrar tespit muayenesi filan, bi dünya iş.

  • lostys  (13.09.20 14:10:01)
Ben senin yerinde olsam ve İstanbul da yaşıyorsan "candan mühendislik'isimli yere bir uğrarım.

  • oligomer  (13.09.20 14:24:08)