[]

Telefona Root Atmak Riskli Midir?

Xiaomi Mi A2 telefonum var. Aldığım günden beri klavye yavaşlığı sorunu var. Günün yarısından fazlası klavye kasılıyor. A'ya basmak istiyorum, basmıyor. Harfler arası geçişte beklemek gerekiyor yoksa ekrana bakmadan dümdüz yazarsam random gülme efekti yapmışım gibi kelimeler oluşuyor.

Tüm klavyeleri denedim, nafile. Gün geçtikçe sorun artıyor. Root atmak çare olur mu buna? Daha önce root işlerine girmedim, internetten bulurum diye düşünüyorum. Şu piyasa şartlarında eğer root riskliyse böyle kullanırım diyorum.


 
root ile düzeleceğini zannetmiyorum.


  • sutlu nescafe  (12.09.20 20:49:47) 
Klavyeyi değişincede mi aynı ilk kez bu sorunu duydum. Root olmazda romu yeniden yükle mümkünse


  • Topalordek  (12.09.20 21:02:29) 
başka bir klavye uygulaması kullanabilirsin.


  • tomwaitsforme  (12.09.20 21:41:51) 
Samsung m20 ile ayni sorunları yaşıyorum. Ne yaptımsa çözemedim. Cevap olursa öğrenmek isterim.


  • allah yazdiysa bozsun  (12.09.20 22:07:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.