[]

Diskdünya mı zaman çarkı mı?

tamam ikisi de fantastik kurgu ama biraz farklı kulvarlarda gibiler. uzun soluklu seriye başlayacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

okuyanlar zaman çarkının ileriki kitapların olayın dağılmasından, sündürülmesinden şikayetçi anladığım kadarıyla. ciltler de maşallah kafam kadar. ayrıca basımını ithaki yapıyor, okumanın ortasında kitapların her an tükenip yeniden basılmama ihtimali var.

diskdünya da bana hep otostopçunun galaksi rehberi ayarındaymış gibi geliyor. yanlış olmasın otostopçuya bayılırım ama şu aralar o kadar geyik çekecek havada değilim. az ve öz tadında geyik olur ama, ona itirazım olmaz.

neyse şlte hangisine başlayayım

 
Zaman çarkını merak eden ancak okumamış biri olarak yorum yapamıyorum ama Diskdünya üzerinde söyleyeceklerim var !

Şu anda 6. kitabı okuyorum, moduma göre 2-3 ayda bir 1 tanesini okuyorum. Evet Otostopçunun Galaksi Rehberi ile benzeşebilir ancak kesinlikle çok kendine özgü bir seri. Ben kronolojik olarak okusam da birbirinden bağımsız olarak da okunabilirler ki gelecekte tüm seriyi bitirdikten sonra bunu yapacağım.

Diskdünya ile ilgili söyleceyebileceğim en net şey (ve kişisel elbette) bu kitaplar benim mutluluğuma ve neşeme doğrudan çok büyük bir katkı yapıyorlar! Öyle depresifliğin dip çukurlarında gezinen mutsuz birisi değilim ama bu evren ile öyle iyi uyuştuk ki bana muazzam bir yaşam enerjisi katıyor :) Okunmamış kitaplarının varlığı bile benim için potansiyel bir mutluluk sebebi ! Terry Practcheet'e (Allah rahmet eylesin) nasıl teşekkür etsem azdır.
  • burka  (12.09.20 18:39:29 ~ 19:57:44) 
Diskdünya. O kadar fazla seviyorum ki mutsuz olduğum veya okuma isteğimin azaldığı her dönem bu seriye geri dönüyorum.
Zaman çarkını sadece iki kitap okuyup bıraktığım için kıyas yapamıyorum çok içine girememiştim.

  • pink cadillac  (12.09.20 19:38:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.