iki gün önce yaptığım mantarlı kremalı tavuğu yiyim mi

dün değil ondan önceki akşam yaptım. dün akşam yiyemedim, dolapta duruyor. bu akşam yiyim mi? mantarın son kullanma tarihi bugündü, 12'si. mantar, tavuk sakat bi kombinasyon hem de mantarın son günüymüş yeme, mi dersiniz, yoksa bi gün dolapta durmaktan bi şey olmaz mı?

dolapta olduüu için yerim.

  • sutlu nescafe  (12.09.20 17:24:38)
Bir şey olmaz göm.

  • bahoho  (12.09.20 17:29:26)
Bence çok riskli tavuktan korkarım. Ben olsam yemem

  • umutsuzevjınıkı  (12.09.20 17:31:11)
Krema eksitiyor yeme

  • optimistbakunin  (12.09.20 17:32:12)
Yeme. Zaten ortalık karışık, hastaneye seruma gidip corona olma durduk yere.

  • foolrules  (12.09.20 17:34:08)
yeme +1

  • since1907  (12.09.20 17:36:26)
önce bir kokla koku var mı, sonra küçük lokmalar al tavuktan mantardan, kremadan, eğer ekşi tat geliyorsa yeme, gelmiyorsa ye.

ama dolaptaysa bir şey olacağını sanmıyorum.

bir de mantarın son kullanma tarihi mi oluyormuş?
  • issiz karga  (12.09.20 18:08:21)
+1 foolrules. besin zehirlenmesi ciddi konu, ayrıca dediği gibi hastaneye gidip korona kapmak var. ben hayatta yemem.

  • mrtkp1234  (12.09.20 18:15:29)
Dene bi. Ekşimediyse göm

  • glamdr1ng  (12.09.20 18:31:48)
iki günlük yemeğe ne olacak yahu? taze pişmiş, piştiğinden beri buzdolabında durmuş, arada çıkarılıp, ısıtılıp soğutulmamış.

ne kadar ziyan seven milletsiniz. "marketten geldim, yarım saat içinde pişirdim" dese, "tavuk yarım saatte bu sıcakta bozulur ben olsam yemem " dersiniz.

ye afiyet olsun. hiçbir şey olmaz. taptaze duruyordur o.

hatta görüyor ve arttırıyorum. bütün tencereyi değil de sadece yiyeceğin kadarını ısıtıp yersen, o tencere yarın da yenir, öbür gün de yenir. bir fincan soğuk su içince dört gün ishal olan nanemolla bünyelerden değilsen hiçbir şey olmaz.
  • kibritsuyu  (12.09.20 20:33:42 ~ 20:36:35)
Mantarin son kullanma tarihi pistikten sonra muhim degil. 2 gun boyunca tekrar da ısıtılmamis sorun olmaz. Denklemde sadece kremayi tekrar isitmayin derler ama defalarca isitip yedim bisi olmuyo. Yiyin gitsin.

  • red g  (13.09.20 12:25:27)
al bak ben ne dedim? aradan sadece iki hafta geçti. yoksa ben müneccim miyim?

(git: 1445970)
  • kibritsuyu  (28.09.20 19:56:04)