ADSL'den VDSL'ye geçmiş olan var mı?

16 mbit (eve 12-13 arası geliyor) ADSL kullanıyorum.

35 mbit VDSL destekliyormuş evin mahali.

şimdi VDSL modem alıp müşteri hizmetleri aracılığıyla VDSL'ye geçsem "2-15 gün arasında geçer." dedi müşteri hizmetleri.

1. ben talep oluşturduğum anda ADSL iptal mi olacak? işlemler 15 gün sürerse 15 gün internetsiz mi kalacağım?

2. VDSL için farklı telefon kablosu mu almam lazım yoksa şimdi adsl modeme sinyal getiren kablo değişmese olur mu? eve teknik ekip gelmesi gerekiyor mu?

ttnet

teşekkürler.

ben geçtim. tam hatırlamıyorum ama 1-2 gün internetsiz kalmıştım.
telefon kablosunu değiştirmedim. sadece modemi değiştirdim.

  • aslindasorunumpsikolojik  (11.09.20 20:01:47)
bu sene başında geçtim ben. benim aynı gün geçmişti adsl kesilip vdsl olarak geldi internetsiz kalmadım hiç. vdsl destekli modemim vardı başka birşeye gerek yok. adsl'de 16 mbit'e ulaşamazken vdsl'de 50 mbit kullanıyorum şuan hatta 100'e kadar destekliyor hat hiç beklemezdim 50 yıllık binadan eski mahalleden.

  • klakie  (11.09.20 20:38:25)
mayıs ayında geçtim. aynı gün içinde geçti.

  • mrtkp1234  (11.09.20 21:06:56)
Superonline adslden ttnet vdsle geçtim 35 mpbs. İkindin aradım ertesi sabah gelip hallettiler. Anında internet geldi.

  • fezagezgini_4  (11.09.20 21:58:56)
1-iss ye göre değişir. ttnet için beklentinizi düşük tutun.
2-sadece modem değişir. yine de modemi kurmak için teknik ekip gelmesi tavsiye edilir.

  • tururo  (11.09.20 23:31:36 ~ 23:32:16)
Everest modemlerde adsl ve vdsl seçeneği vardı. Vdsl geçişi yapıldığında internet kesilir sonrasında modemden vdsl seçeneğini seçerek geçişi tamamlamış olursunuz. Benzer ayarlar diğer modemlerde var mı bilmiyorum ama belki faydalı olur.

  • her seye maydanoz  (11.09.20 23:57:16)