Referans mektubu için okula gitmem şart mı? [uk master başvurusu için]

çok fazla gitmek istemiyorum, okulum 7-8 saat mesafede ve kendi aracım yok maalesef. bu işi başka nasıl halledebilirim? coronadan dolayı otobüse uçağa binmekte istemiyorum. okulların kapalı olmasından dolayı o şehirde arkadaşım da yok.

Yukarıdakilere +1. Zaten online değil mi başvurular? İmzalı bir mektuba bile ihtiyacınız olmayabilir. Okula gitseniz de hoca bulamayabilirsiniz, bulduğunuz hoca size referans olmak istemeyebilir vs. Mail ile önce bir hocayla iletişime geçip kimden mektup alacağınızı belirleyin, sonra da başvuru yöntemine göre:

- Hoca referansını online sisteme yazar,
- Hoca imzalı referans mektubunu online sisteme pdf olarak yükler,
- Siz imzalı zarfta verecekseniz hoca imzaladıktan sonra fakülte sekreterliği aracılığıyla postalamasını rica edebilirsiniz.
  • wish i could find a way to disappear  (11.09.20 19:09:57)
bir kaç üniversitenin şartlarına baktığımda bu konuda bir değişiklik olduğunu göremedim. geniş bir zamanda uzun uzun duyurularını kurcalamam gerekiyor sanırım belki belirtilmiştir.

üçünüze de teşekkür ederim ancak bir sorum daha var. bir kaç farklı mektupla gidip imzalatmayı planlıyordum çünkü (university of manchester gibi) bazı üniversiteler kendi formatlarında (üstünde logo vs var) istiyorlar referans mektubunu. bu durumda kabul edecek hocalarıma bir kaç pdf gönderip doldurmalarını mı istesem acaba?
  • avatar is back  (11.09.20 19:19:11)
Mektup da hala bir iletisim yontemi bu arada. Yani postayla hocalara yollayabilirsiniz.
Oncesinde telefon ya da mail ile iletiisme gecip...
Fakulte sekreteri vs okula gidiyodur bence.
  • kuehles blondes  (11.09.20 20:24:50)