[]

telefon alacağım ama

redmi note 8 pro almaya karar verdim ama kafama bir şey takıldı. sahibindende sıfır ürün satıyorlar piyasadan çok daha ucuz fiyata, global sürüm yazıyor. örneğin şu ilan:
www.sahibinden.com

gidip vatandan teknosadan vb almakla ne farkı vardır bunu almanın?

garantisi olmaması dışında tabiki, onu bilyorum ve sorun etmiyorum

 
garanti yok. ileride imei falan sıkıntı yaşasan muhatap yok, parçaları toplama değiştirilmiş vs. olabilir.


  • NightBringer  (11.09.20 10:57:19) 
1- Garantileri yok.

2- Daha büyük problemleri, bunların çok büyük kısmı resmi olarak ithal edilmemiş ürünler ve üzerilerine başka telefonların IMEI leri çakılmış durumda.
IMEI de problem çıkıp telefon toptan kitlenip elinde patladığında Garantisinin olmaması daha küçük bir problem olarak ortaya çıkıyor.

Not: Cep telefonlarında minimum garanti süresi iki yıldır ve benim garantim altında lafıyla olmaz, bir servis ağı olması, en azından belgelenmesi gerekir. Bunlar yoksa zaten resmi olarak ithal edilmiş ürünler değillerdir.
  • cursor  (11.09.20 11:08:56 ~ 11:09:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.