[]

Bankalar arası en uygun para transferi [yardım]

Bugün bir transfer yapmam gerekiyor.

İş Bankası'ndan Vakıfbank'a
Altın ve dolar olarak duruyor. Direkt bozdurup EFT masrafı neyse öyle göndermek mi mantıklı yoksa başka yolları var mıdır?

Teşekkürler.

 
Dolar swift ile gider çok sağlam masraf çıkar. Doları bozun gönderin. Kuveyttürk eft masrafı almıyor bilginiz olsun.
Altını bilmiyorum.

  • cilekli pasta  (10.09.20 10:53:45) 
Eft masrafları kayda değer değil, bozdurduğunuzda oluşacak zararı swift masrafı ile karşılaştırıp seçimi ona göre yapın.


  • John Bloor  (10.09.20 11:45:01) 
bozdurup gönder. zaten bozarken vergi yok. eft ücretide çok çıkmaz. en fazla 10 lira. ama vakıfbanktan tekrar altın dolar alcaksanız makas farkı + kambiyo vergisi can yakar.

doları fiziki olarak elden çekip vakıfa verebilirsiniz ama altın mecbur bozulcak.

edit: bunu yazdıktan sonra öğrendim bende. bazı bankalar altın transferine başlamış. takasbankın sitesinden hangi bankalar oldugunu öğrenebilirisniz. 5-10 lira masrafı varmış sadece.
  • xrated  (10.09.20 11:54:56 ~ 18:10:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.