Neden intihar etmiyorsunuz?

Ve yaşamaya devam etmeyi seçiyorsunuz?

iyi böyle

  • dafuq  (09.09.20 21:32:17)
Neden sordun bunu?
Felsefi açıdan mi?
Mantık mı?
Yoksa hayatınızda neler güzel diye mi? Yoksa intihar etmeyi düşünüyorsun da etmemek için destek mi arıyorsun?

Yaşamak, durum. Kötü olsa bile umut ve ihtimalleri görmek demektir. Daha iyi olacak inancı devam etmeye sebeptir.
Olmaması bırakmaya yeter değildir.
  • kisa  (09.09.20 21:32:42)
aklima gelmiyor.

  • Leonardo~Da~Vinci  (09.09.20 21:33:35)
ölüm kesin bir şey, yaşam öyle değil, 1 yılım aynı geçse de 1 gün beni sevindirecek bir şey olabiliyor. öbür dünyaya da inanmayınca intihar etmek hiç mantıklı gelmiyor.

  • gaza gelen  (09.09.20 21:34:27)
yaşamak her şeye rağmen güzel +1
daha çok güzel günler göreceğim.
ilave: daha çok güzel yerler göreceğim, çok güzel şeyler yiyeceğim
  • pati  (09.09.20 21:34:36 ~ 21:41:23)
olum cozum degil, mucadele degerli.

  • cooperr  (09.09.20 21:34:39)
bişeylerin değişeceği umudu :=)

  • cum dederit dilectis suis somnum  (09.09.20 21:34:59)
şuan ailem dışında kimseye yük olmuyorum(aileme de az, öyle şımarık biri değilim). durumlar gittikçe kötüleşiyor, suriyeli gibi olmaya çok az kalmış gibi hissediyorum. o durumda, hayatta kalmak için ordan oraya koşturup rahat nefes için tırnaklarımla kazıma noktasına gelmeden intihar etmiş olurum. zaten şu sıralar bile ara ara bu düşünce gidip geliyor. dur bakalım :D

  • MtKrt  (09.09.20 21:35:37)
Belki her şey en azından bazı şeyler iyiye gider diye.

  • GoodMorningTeacher  (09.09.20 21:36:49)
sekiz sene önce denedim. olmadı.

sonra tedavi falan oldum ve gerçekten çok daha iyi hissetmeye başladım. şu an mutlu musun dersen çok ciddi anksiyete & gelecek kaygısı yaşıyorum falan ama geriye dönüp baktığımda "ulan ölsem o sekiz yılı hiç yaşamayacaktım, abooov" diyorum ister istemez.

her şeye rağmen "yaşanabilir" geliyor bana.

bi de eskiden aşırı kırılgandım... üzülmekten, zayıf görünmekten, bir şeyleri yanlış yapmaktan inanılmaz korkuyor ve çekiniyordum. şimdi kimsenin umursamadığı vasat bir oç olduğumun farkındayım. o yüzden daha iyi hissediyorum. cool değil miyim? param mı yok? birisi "salağa bak" deyip güldü mü? varsın gülsün, ne olacak ki diyorum.

bence bazı şeyler hiç gitmiyor. gitse bile sürekli olarak savaşman gerekiyor. kendi adıma konuşacak olursam ben artık "tamam lan öyle olsun, savaş mı istiyorsun kamon" kafasındayım.

korktuğum hemen her şeyi yaşadım. bakıyorum... ölmedim. hala burdayım. aşağı yukarı aynı insanım. o yüzden diyorum ki herhalde gerçekten hiçbi şey için değmiyo, bi şekilde değişiyosun ya da atlatıyosun zaman içinde.

yazdıklarımdan da anlamış olabileceğin üzere derin bir iç sıkıntım, bir iç savaşım falan yok - ben sadece kendimi salak hissediyorum, o yüzden hayata tutunmak o kadar zor olmuyor. içinden çıkılmayacak sıkıntılar, ciddi anlamda depresyon vs. hissediyorsan psikolojik destek almanı tavsiye ederim. ben inanılmaz faydasını görmüştüm.
  • der meister  (09.09.20 21:37:37)
merak ediyorum.

  • ateistanbul  (09.09.20 21:38:27)
çünkü otlu peynir diye bir gerçek var.

  • turbo sadık  (09.09.20 21:39:14)
sevdigim seyler, sevmedigim seylerden fazla.

  • ateistanbul  (09.09.20 21:40:22)
sen neden etmiyorsun?

  • ateistanbul  (09.09.20 21:47:56)
Annem, babam ve kardeşim üzülür.

  • peki madem  (09.09.20 21:49:52)
Ailem üzülür.

En güne yeni umutla bakıyorum.

Sevmeyi ve yemek yemeyi çok seviyorum.

İnançlı bir insanım.
  • Hallegadola  (09.09.20 22:01:25)
Çünkü yeteri kadar zenginim

  • zaire elcisi  (09.09.20 22:05:13)
  • alfred  (09.09.20 22:05:23)
Tatmadığım zevkler var. Yaşamayı istediğim yerler var. Hayat her şeye rağmen güzel değil yani, sürünüyorum bildiğin.

  • ryhmer  (09.09.20 22:06:46)
bir sürü kitap aldım onları okumam lazım.

  • clones  (09.09.20 22:31:37)
Her şey zamanında güzel. Birkaç senem kaldı.

  • Giovanni Pipitto  (09.09.20 22:43:23)
Henüz o noktaya gelmedim. Uzak değilim ama günü kurtarıyoruz diyelim.

  • loverdose  (09.09.20 22:47:01)
yasamayi seviyorum daha yapmayi istedigim seyler var. kesin olacagini bildigim bir sey icin herhangi bir caba gostermeme gerek olmadigini dusunuyorum. bebegimi bekliyorum bi de hevesle :)

  • in vino veritas  (09.09.20 22:48:07)
Ailem üzülür, öbür dünyada yaradana da hesap veremem. Birde üstteki arkadaşın yazdığı gibi ölüm çok kesin bir son, yaşarken mutlu olduğum anlar oluyor.

  • Topalordek  (09.09.20 23:07:22)
Cesaretim yok o yuzden

  • Kittie  (09.09.20 23:25:23)
niye devam etmeyelim

  • fezagezgini_4  (09.09.20 23:28:06)
O dusunce hep var. En buyuk sebep oteki dunya inancim olmasi. Kesinlikle oteki dunya ve ceza/odul kavrami olmasa oglum dahil kimse kalmak icin neden olamaz.

  • SevdaliBulut  (09.09.20 23:35:50)
E çünkü yemiyo. Bazen senaryoyu kuruyorum, köy evindeki tüfeği dayamışım ağzıma. Parmağım tetikte. O soğuk demiri ağzıma koyduğum düşüncesi bile ürpertiyor beni.

Ölme düşüncesi çok cezbedici, yok olma fikrine uzun zamandır sıcak bakıyorum. Ama yemiyor işte o hamleyi yapmak. Demek ki daha vakti değil diyorum, korkarak intihar edilmez zira. Vakti geldiğinde edeceğim sanırım.
  • Bruce  (09.09.20 23:50:16)
gelecek güzel günleri bekliyorum

  • purrp  (10.09.20 00:01:59 ~ 00:02:48)
Oğlumun büyüdugunu görmek istiyorum.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (10.09.20 00:06:27)
ben niye intihar ediyorum pardon da?

etrafımdakiler malsa suç benim mi? değil. e o zaman onlara çektir git diyorum (en son küfürlü yorum yaptığımda duyuru sildiği için mecbur çektir git yazdım şalkdjajdasd)

dahası, ben de çocukluğumdan beri çok sık intiharı düşünmüşümdür, ama kaşınıyorum sanırım daha da zorunu yaşayacağım diye. niyeyse zoru deneyip "challenge accepted!" deme bağımlılığım var XD kaçmayı çok sevsem de kaçmamayı daha çok seviyorum sanırım. bir arkadaşın da yazdığı gibi, savaş mı istiyorsun kamooon!

ha, intihar edene ve etmek isteyene de saygı duyarım, bireysel bir eylem sonuçta. ama yine de herkes hayatın ve dünyanın suyunu çıkarırken ben niye çıkarmıyorum ki? diye düşünerek, etmiyorum. (ha bazen eve geldiğimde aşırı yorgunluktan "keşke ölsem......." dediğim oluyor ama kalkıp savaşmaya devam ediyorum. insan böyle bir varlık işte.)
  • pasp  (10.09.20 00:11:41)
güzel günler göreceğim umuduna sahip olduğum için. ve bu ölene kadar sürecek.

  • Tochinoshin  (10.09.20 00:13:56)
daha güzel kız pardon öhöm öhöm sevdiğim işi yapmak için yaşıyorum. bir sonraki leveli merak ediyorum.

  • lata  (10.09.20 00:16:03)
yarını merak ediyorum, yemek yemeyi seviyorum, 25 yaşımdayım daha seks yapmadım (erkeğim) :) onu merak ediyorum, ayrıca ölünce bilincimiz yitecek hiçbir şey kalmayacak bence zamanı gelince ölmek daha iyi :) bu kötü veya iyi Bi şekilde olacak ama maalesef son böyle, imkanım olsa sonsuza kadar yaşayıp uzayda neler var görmeyi çok isterim.

  • m orak  (10.09.20 00:50:40)
Hobilerim, hoşlandığım şeyler var. Bir de ailem. Bunlar yeterli.

  • aristarkos  (10.09.20 03:00:43)
Nefes almak çok güzel.

  • kanlakarisikyagmur  (10.09.20 08:18:30)
cok guzel kizlar var. sirf bunun icin yuruyus yapiyorum uahsduahsda

  • baldur2  (10.09.20 08:19:58)
İnancıma aykırı.

  • Amaranta ursula  (10.09.20 10:41:53)
yaşamak çok güzel. iyi ki yaşıyorum. çok mutluyum. ölmemi gerektirecek hiçbir sebebim yok.
metrobüste giderken bile dans etme isteği geliyor içime. bağırarak şarkı söylemek istiyorum.
sanırım ben nil karaibrahimgil'im.
  • matilda  (10.09.20 11:18:35)
1- sağlıklı isen yaşamda mutlu olabileceğin şeyler buluyorsun. ancak belli miktarda para da önemli tabi ki ve türk halkı gittikçe fakirleşiyor.

2- intihar etmeye çalışıp da bunu başaramayan ve sakat kalan veya acı çekerek ölen insanlar var. dolayısı ile ciddi bir karar ve kötü sonuçları olası.

3- annen baban hayatta ise onlar için acımasızlık olur.
  • s0phiesw0rld  (10.09.20 11:29:46)
Eger cozumu olmayan bir aci ve keder kaynagim olsaydi (Son evrede kanser vs) iyice emin olduktan sonra direk yapardim.

Su anda sevdigim insanlarla cok guzel iliskilerim, dunyaya katkida bulundugum bir isim, eglendigim hobilerim var. Can sikici seyler oluyor mu oluyor ama toplamda intihara gidecek bir durum yok.

Not: Cocuk bir yasama amaci degildir. Hayatinizi karartmayin.
  • cleric  (10.09.20 11:34:56)
dinamik olmayı, hayattaki devinimleri seviyorum.

  • muslugubozukhayrat  (10.09.20 11:38:55)
Ev kredisi var
Telefon Kredisi var
bi iş yaptım oradan alacağım var

Ondan etmiyorum ben
  • paramolacak  (10.09.20 12:59:01)
En son bunu düşündüğümde; ulan madem intihar edecek kadar kaybedecek bir şey bulamıyorum, giderim dünyanın öbür ucuna, ordan diğerine, ordan diğerine, biraz oralarda takılırım, nasılsa kaybedecek bir şeyim yok, geberirsem orda geberirim diye düşünmüştüm.
İlerde bu seviyeye geldiğimde intihar etmek yerine böyle bir maceraya atılırım sanırım.

  • kismisolungac  (10.09.20 13:03:44)