A101'deki Lenovo notebook alınır mı

Eba için kullanilacak.
Ram'i 4gb çok az gibi geldi.
kampanyabul.org

F/p uygun. Aynısını mühendis arkadaşıma sordum ben de 2 gün önce.

  • westblack  (09.09.20 22:28:39)
4gb çok az, artırma imkanı yoksa almayın.

  • mikro patlama  (10.09.20 02:54:49)
A4-9120 işlemci asıl sorun. Performansı çok kötü. Sentetik testlerde de, günlük kullanımda da çok üzer. 2000 lirayı çöpe atmaya gerek yok. İkinci el temiz bir şeyler bakmak daha mantıklı.

Bugün herhangi bir telefonu alıp monitöre bağlasanız hem daha akıcı hem daha kolay iş görür. 28NM üretim teknolojisi ile üretilmiş bir işlemci, bugün telefonlarda bile 7NM'ler havada uçuşuyor. Kanser olursunuz. RAM takviyesi bile kurtarmaz.
  • aristarkos  (10.09.20 03:21:01)
Geçen yıl askerdeyken 1600’e şunu almıştım sırf film dizi için: www.epey.com

Sonrasında da üni okuyan kız kardeşime verdim. Evde 10 yıllık i7 var onunla tabii ki hiçbir şeyi kıyaslanamaz ancak film izletiyor mu, Youtube rahat çalışıyor mu, ofis programları çalışıyor mu: Evet. ETS2 bile oynuyordum en düşük ayarda. Beklentinizle alakalı. Bu beklentilerle alan herkes f/p ürünü deyip 4,5 vermişti HB’de ama şimdi satmıyorlar.
  • le jeune turc  (10.09.20 07:45:37)
@aristarkos e iyi de bu cihazın işlemcisi A4-9120 değil ki, 3020e. 3020e'nin performansı A4-9120'nin çok üzerinde (2 katından fazla). o yüzden işlemci çok sıkıntı yaratmayacaktır. ram takviyesi yapılabiliyor olması lazım cihaza, gerekirse 8'e çıkartır kullanırsınız. ama bu hali ile de eba'da rahat kullanılır gibi.

  • shadowfollower  (10.09.20 08:05:00)
Broşürde, işlemcisi 3020e yazıyor. Siteye yanlış yazılmış sanırım.

  • prizmatik  (10.09.20 14:00:30)
3020e için de olumlu bir şey yazmak pek mümkün değil. Daha yeni ancak 6W TDP'ye sahip, çift çekirdekli, 14NM ile üretilmiş oldukça zayıf bir işlemci. RAM takviyesi olmadan internette gezinmek bile sıkıntı yaratır. Giriş seviyesinin en altında yer alıyor.

Bu tarz işlemciler Hindistan gibi pazarlarda, alım gücünün çok çok düşük olduğu yerlerde, hiç yoktan iyidir mantığı ile çok ucuz bilgisayarlar için üretilen işlemciler. 2000 lira edecek bir cihaz değil.
  • aristarkos  (10.09.20 14:05:35)