Gaming mouse olarak...

logitechler var microsoftlar razerlar falan. ne onerirsiniz? hangi marka, model, neden? tesekkurler.

denemedigim mouse kalmadi, a4 tech x750 serinin ustune gecebilecek mouse gormedim. klavyem g19'dur su anda be oyle diyeyim, gerisini sen anla.

  • arnatuile  (11.05.10 03:20:45 ~ 03:21:03)
a4 tech x7 serisi fiyat performans olarak en iyisi diyebiliriz. a4 tech x750-bf
onun dışında logitech mx518 veya g5.

  • xenophobe  (11.05.10 07:00:46)
Fiyat-Performans açısından en iyi marka a4 tech, ikinci sırada da ideazon reaper edge vardır. Sonra razer falan işte, en pahalı ama en iyileri diye bilinenleri. Ben de yakında bir gaming mouse alıyorum ve model "a4 Tech XL-760H" olacak. En iyisi o gibi geldi.

  • sesee  (11.05.10 08:41:27)
fiyat performans için a4 tech. (740k tercih ederim)

saf performans için razer. (deathadder tercih ederim)

logitech kalitesine göre fazla pahallı, hem bir süre sonra çift tıklama sorunu çıkabiliyor logitechlerde şansa bağlı olarak. microsoft'un da malzeme kalitesi hayli düşük gelmeye başladı artık. ikisi de sadece isim satıyor fiyatı geçirip. razer de pahallı ama hiç değilse on numara mause'lar üretiyor kalite olarak.
  • eldrun  (11.05.10 09:26:40)
G9 kullaniyorum tek kelime: harika.

  • l6205013  (11.05.10 10:04:42)
son 9 senedir fare konusunda takıntı sahibi oldum ! hele ki a4 tech de kullanmadığım ürün neredeye yok kablolu kablosuz 10-12 fare değiştim.
fiyata göre
a4 tech x7 serisi uygun ama malzemesi nispeten kalitesiz rakipleri sağlam çünkü
logitech g5 harici yaptığı bütün fareler hiç ergonomik değil şimdi yeni g500 çıkardı bildiğin g5 in bir fazla tuşlusu ve 5700dpi lısı
fare konusunda ise rakipsiz firma var Razer hele ki sağ ele ergonomili fareleri muazzam bir his veriyor.
bir süredir imperator kullanıyorum 5600 dpi da bile logitech g5 in 1800 dpi (kaldı ki 2000 en yüksek sınırı) da yaptığı sapıtmaları yapmıyor asla.
sağlak olarak sağ elimi daha rahat hissettiğim fir fare yok.

özetle para verebilme gücünüze göre razer > logitech > a4 tech

gene diyorum bu işi razer den iyi yapanı yok !
  • sozluknickmiverulan  (11.05.10 10:06:18)
mamba almayı düşünüyorum ben de

  • desdinova  (11.05.10 10:20:19)
sagolun. aslinda microsoft sidewinder x8 ustunde duruyordum kablosuz olmasi acisindan (kablosuz gaming mouse bulmak zor, microsoft dpi kaybi olmadigini iddia ediyor). neyse kimse onermeyince ondan vazgectim. a4 almam, zamaninda cok a4 bozdum ozellikle tekerlekleri hic dayanmiyor. kalitesiz gibi yani. fiyat performanstan cok performans onemli benim icin. logitech g9 veya razer alabilirim ama son yorum dogrultusunda sanirim razer`a yonelecegim. tesekkurler. baska onerileriniz varsa da acigim.

  • samfisher  (11.05.10 12:45:04)
kablosuz gaming mouse bence pek akıllıca değil.

edit: razer alacaksan, copperhead'a bi bak.

edit2: razer deathadder da olabilir.
  • xenophobe  (11.05.10 12:58:48 ~ 13:30:17)
zannedersem deathadder yolunda gidiyorum.

  • samfisher  (11.05.10 13:31:00)
razer lachesis kullanıyorum, çok çok memnunum. deathadder da iyidir.

altına bir de sert yüzeyli mousepad alırsanız tadından yenmez. zira;
(git: sozluk.sourtimes.org )

ayrıca (bkz: razer exactmat)
  • archvile  (11.05.10 15:38:11 ~ 15:39:17)