motor alma dönemi mi?

motorumu sattım bugün. başka almak için ekim başı ile kasım sonu arası daha iyi gibi geliyor bana ama ne olacağı da belli olmuyor tr ekonomisinde. motor mu alayım yoksa parayı başka şeye çevirip tutayım mı? çevirirsem neye? motorcular ve ekonomiciler bi el atıverin çok kısa

Yeterli bilgi vermemişsin. Ne tarz bir motor bakıyorsun, nerede kullanacaksın, şimdi alsan kullanacak mısın, yoksa nisana kadar yatacak mı? Yazından anladığım motor senin için ihtiyaç değil, keyif amaçlı kullanıyorsun.

En son 2019 haziran'daki ötv indirimi oldu. O zaman crf 250l aldım. 23K civarıydı. Şimdi baktım 33K olmuş. Yakın zamanda otomobilde ötv indirimi bekleyenler hüsrana uğradı. Özetle diyeceğim şu; kullanacaksan bekleme. Beklersen bugünkünden daha pahalıya alma olasılığın yüksek.
  • the coon  (08.09.20 02:56:01)
ben fiyatı düşen bir şey bilmiyorum. alacaksanız hemen alın bence. stok olmayabilir bu arada. xmax aldım 1 ay önce, siparişi de ondan önceki ay vermiştim. siparişi verirken 52 idi, alırken 54 oldu, su an 62 :(

  • orient blue  (08.09.20 08:47:14)
Motor alma dönemi genelde kışın olur fiyatlar düşer diye bişey vardı eskiden, bende her zaman kışın almışımdır, ama herşeyin fiyatı yükseliyor hakkaten. Bende de xrv750 var düşünürsen :)

  • mirty  (08.09.20 09:04:58)
@the coon 7/24 kullanıyorum 15 yıldır kar buz hariç. cbr250 sattım xmax400 ya da forza300 alacağım gibi. genelde şehir içi ama bir yere gittiğim de oluyor. araba da var ama ben motorcuyum asıl. 0 alamam ama birilerinden alacağım

  • kushkush  (08.09.20 10:30:26)
@orient blue memnun musunuz?

  • kushkush  (08.09.20 10:32:00)
@mirty her zaman her motoru düşünürüm ama fazla gelir hocam bana gerek yok yani genelde şehir içi kullanıyorum teşekkür ederim

  • kushkush  (08.09.20 10:33:45)
@kushkush

evet memnunum, ekşi'de uzunca bir entry yazdım hatta, bakabilirsiniz. ben de forza 300 alsam mı demiştim ama alabiliyorken güçlü olanı alayım dedim.
  • orient blue  (08.09.20 10:37:52)
okudum beğendim artık sadece hangi xmax400ü alacağıma karar vermem lazım galiba. aslında içinde yine yarış motoru var bir tvs apache 310rr buldum ama tr.de başka yok aradım parçasını getirtemiyoruz dediler parçalar bmw g310r ile aynıymış ama yine de risk satılmaz falan

  • kushkush  (08.09.20 10:55:13)