[]

grip mi nezle mi soğuk algınlığı mı?

her kış en az 1 kere burun tıkanmalı hafif kırgınlıklı hasta olurum. 1 haftaya geçer. işe gitmemi bile engellemez. bu grip mi oluyor şimdi?

hiç öyle ateşlenip yatağa düştüğümü hatırlamıyorum. ne geçiriyorum ben bu durumda?


 
Nezle ile soğuk algınlığı aynı şey, onu geçiriyorsunuz.


  • amateur  (08.09.20 01:24:22) 
üst solunum yolu enfeksiyonu, rhinovirüsler nedeniyle oluyor. soğuk algınlığı ve nezle diye adlandırabilirsin.

grip influenza ile olan hastalıklara deniyor.

ekim 2008 bilim ve teknik dergisinde bu hastalıklardan bahseden bir bölüm var bakmak istersen.

bilimteknik.tubitak.gov.tr

son sayfada açıklıyor hepsini.
  • aziz dostum jack  (08.09.20 01:29:09 ~ 01:38:06) 
o zaman ben hiç grip geçirmedim mi? hiç ateşlenip yatağa düştüğümü hatırlamıyorum. ya da hafif mi atlatıyordum?


  • antikadimag  (08.09.20 03:35:38) 
covid


  • kanlakarisikyagmur  (08.09.20 08:13:42) 
Grip basit bir hastalık değil ki.. bizim millette biraz burun akıntısı varsa direkt gripsin demektir. Grip öyle sanılanın aksine basit bir hastalık değildir. Bende de senede 1 kez dediğin şey olur. Hapşurukla başlar, burun kaşıntısı, burun akıntısı.


  • silah taciri  (08.09.20 12:23:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.