Gram altın

Merhaba arkadaşlar,

Benim amacım yurtdışında bile çok rahatlıkla nakite çevireceğim 100 gramlık külçe almak. Bunun için Nadir Altın ve İstanbul Altın Rafinerisi’nin gram külçeleri var.

Bu gram altınlar ağırlıklı 995 milyem satılıyor.

999.9 ile 995 arası yurtdışında işlem farkı nasıl? Yani örneğin Almanya da satacağım kurum ‘kardeşim bu 995, bunu almam’ der mi?

Şimdiden teşekkürler

Kankacim hiç yurtdisina çıkmadım ama daha önce altın gormuslugum var buna binaen söylüyorum. Altın kabul etmeyecek insan bulamazsiniz dünyanın hiçbir yerinde.

  • allah yazdiysa bozsun  (07.09.20 22:30:07)
yurtdışına çıkarken 100 gramı gümrüğe bildirmek gerekebilir. almanya'da nasıl yürüyor bilmem ama komisyonu çok olabilir.

  • alors  (07.09.20 23:25:04)
995 e göre hesaplar öyle alır. problem olacağını sanmıyorum

  • xrated  (07.09.20 23:30:16)
Dünyanın her yerinde altin alan yerler var altin altındır sorun olmaz sadece bunu nasıl çıkarıp Sokacaksın. Bitcoin daha mantıklı geliyor bu noktada.

  • monkey  (08.09.20 01:03:37)
fiyatı 430 euro'yu aşan her şey gümrüğe bildirilmelidir. eğer bildirmeden gümrük muhafazalar durdurup bulursa hem el koyar, hem ceza yazar hem de hakkınızda kaçakçılıktan mahkeme açılır.

  • yollarbenibekler  (08.09.20 03:54:24)
Takı olarak ancak götürebilirsin, onun da bir limiti vardır mutlaka. Harici bildirmek zorundasın, yoksa kaçakçılığa girer.

  • John Bloor  (08.09.20 11:18:22)