[]

Göz tembelliği, gözlük?

4,5 yaşındaki oğluma göz tembelliği teşhisi kondu. Gözlük kullanacak ve günde en az iki saat kapama tedavisi uygulayacağiz. Dikkat etmemiz gereken bir şeyler varsa, şunu da yapın dedikleriniz varsa desteğinizi bekliyorum.
 
Bildiğim kadarıyla kaç yaşındaysa o kadar saat kapatması tavsiye ediliyor. Nova optik göz kapama bandları güzel tavsiye ederim. Gözlük üstü kapamalar faydalı olmayabiliyor. Çocuğun gözü kapalıyken aktivite yapması isteniyor. Ama tatbiki doktorunuza sorup öyle uygulayın tüm söylenenleri.


  • intihar etsem de kendime gelsem  (07.09.20 21:10:59) 
Geçmiş olsun hocam. Çok iyi bu yaşta yakalamanız tespit etmeniz. Düzenli taktırın herşey hallolacak hiç etkisi kalmaz.


  • gatherer  (07.09.20 21:15:02) 
bana da o yaşlardayken aynı teşhis konulmuştu. tülbentle bir gözümü kapatıp gözlük takıyorlardı ve kitap okuyordum. faydası olduğunu düşünüyorum.


  • tabirimekruh  (07.09.20 21:25:12) 
Özellikle çocuklar için kullanılan vidi diye bir gözlük var. Onu bir araştırmanızı öneririm.


  • curukturpkokusu  (08.09.20 01:28:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.