Yakınım hasta

Uyarı: pek iç açıcı bir duyuru değil,şimdiden söyliyim

yakınımda kemik ve göğüs kanseri var. Göğsündekini küçültmek için kemoterapi verdiler fakat kemiklerine hiç faydası olmadı hatta sanırım olumsuz etki etmiş. Bi kaç ay önce artık dayanamayıp kemoterapi bıraktı, tedavi olmaktan vazgeçti. Sessiz sakin duruyordu, görünürde bir sıkıntı yoktu. Son zamanlarda ayakları kızarmayla beraber şişmeye başladı. Doktor parmakta Bi mantardan enfeksiyon kapmış falan demiş. Antibiyotik kullanmaya başladı, Bi kısım hafiflemişti derken şimdi tekrar ayakları ve bacakları gerilmeye başladı ve tırnağını kestiği yer de bi sıkıntı olmadığı halde iltihap olmuş. Başına gelen var mı? Bu kadar antibiyotik alıyor, acaba yanlış tedavi mi? Kanserle ilişkisi olabilir mi? Tekrar doktora gidecek, sizden de fikir almak istedim.

4. Evre göğüs kanseri üstüne de metastaz yapmış bir tanıdığımda da el ve ayaklarında da şişmeler var, ama bir sürü tür kanser var. Böyle bakınca ilişkili olabilir gibi ama doktor değilim, kendi fikrimi söyledim.

Çok geçmiş olsun.
  • mor.inek  (07.09.20 18:16:55)
Kanser ile alakalı çok büyük ihtimalle. Normal bir insanda enfeksiyon yaratmayacak bakteriler mantarlar rahatça enfeksiyon yaratıyor. Bağışıklık sistemi baskılanmış.

  • korhaydut  (07.09.20 18:39:58)
Doktor değilim. Geçmiş olsun demeye geldim.

  • pass  (07.09.20 21:16:17)
Geçmiş olsun, tekrar bir onkoloji uzmanına görümse, farklı tedavi protokolleri var, ilaç değişimi yapabilirler.

  • efx  (07.09.20 21:39:16)
bir onkolog ve enfeksiyon uzmani gorecek, beraber konsolide edip ilaclarini duzenleyecekler

  • oscar  (08.09.20 05:58:06)
Bildiğiniz sağlam bir onkolog var mı?
Tamamen doktorlara güvenini, inancını yitirmiş durumda.

  • cosmicgadin  (08.09.20 09:53:33)
hangi sehirde ?

  • oscar  (09.09.20 09:45:43)