[]

Yaptığım sosun bozulmaması için?

Kavanozu ters çevirip bekletme yöntemini yaptım.

Lütenitsa hazırladım, tencerede fokur fokur kaynarken temiz kavanozlara ağzına kadar doldurdum, sıkıca kapağını kapattım ve ters çevirdim. En az 12 saat beklemesi gerekiyor. Güneş almayan kilere koydum. Bozulacak diye korkuyorum, bozulur mu ki?


 
O şekilde aylarca bekleyen domatesleri yiyoruz biz bişe olmuyor. Sosunuzun muhteviyatını bilmiyorum ama sağlam kalma şansı yüksek sanki.


  • hedep  (07.09.20 13:46:37) 
annem sanki yağ koyuyordu kavanozları kapatmadan, yağ havayı kesip bozulmayı önlüyor ama her yiyeceğe olur mu bilmiyorum.


  • fezagezgini_4  (07.09.20 14:00:04 ~ 14:00:12) 
1- kapak ve kavanozlar kaynatılmalı önceden. steril olmalı.
2- ters çeviriyor bizimkilerde. ama ters çevirmemek lazım. cam sağlıktır diyoruz, sonra kapaktaki BPA yüksek derecede sosun içine geçiyor. gelecek yıllarda ters çevirmemenizi öneririm.
3- açarken hava sesinin çıkmasını duyunca gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.
4- güneş almayan serin bir yerde bekletin.

iyi günler.
  • safak efendisi  (07.09.20 14:19:24) 
youtu.be

Şöyle de bir kapaklama tekniği varmış 8.25 de gösteriyor
  • freebird5406_2  (07.09.20 14:34:55) 
Yeni kapak şart. Dikkat etmişsinizdir, değil mi?


  • SiyamkedisiZorro  (07.09.20 17:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.