multivitamin yanında d3 vitamini

Selam,

37, erkek

Uzun süredir, yani belki üç dört yıldır araklı olarak solgar'ın vm 2000 multivitaminini kullanıyorum. Bu multivitaminin içerisinde d3 yok. D2 var, o da şöyle; 10 mcg/400 UI. Şimdi muhtemelen d3 ü içine ticari sebeplerle koymamışlar. Yani onu da ayrıca satıyorlar vitamin d3 1000 diye. Ben bunu da almayı düşünüyorum vm 2000 multivitaminin yanınıa çünkü sonbahar geldi, güneş yok ve zaten kapalı ortamda çalışoyrum, yaşıyorum. Sorulara gelirsek;

1- bu ikisini birlikte kullanmak yani "10 mcg/400 UI d2"(bunu günde iki kere aldığım da oluyor, yani bu değeri ikiyle çarpın) ile "25 mcg 1000 UI d3"
ü birlikte kullanmak bünyede sıkıntı yaratır mı, fazla gelir mi, gelirse ne olur?

2- vm 2000 içeriğine sahip (yani aşağı yukarı) ama aynı zamanda yeterli miktarda d3 de içeren bildiğiniz başka multivitaminler var mı?

solgar.com.tr

teşekkürler.

  • bir ileti paylastim  (07.09.20 11:50:22)