Kan verdikten sonra ...

Yarın ilk defa kan vereceğim. Hastaneye arabayla gitmeyi düşünüyorum da kan verdikten sonra baş dönmesi mide bulantısı vs. çok olur mu? Araba kullanmakta sıkıntı çeker miyim?

bi ünite vermedikten sonra bi şey olmaz. hafif tansiyon düşmesi olabilir belki korkudan. bi çikolata götürün verdikten sonra yiyin.

  • jelly bear  (06.09.20 22:50:05)
kişiden kişiye göre değişiyor etkisi, ben ilk verdiğimde bayılacak gibi olmuştum mesela. ama 30dk sonra filan etkisi geçti

  • aziz dostum jack  (06.09.20 22:53:39)
1 ay önce test için 9 tüp kan verdim. Birşey olmadı

  • birmilyonunvarmi  (06.09.20 22:56:29)
kan bağışı değil anladığım kadarı ile.

normalde 2-3 tüp alıyorlar tahlil için bir şey olmaz.

ben kan bağışlarken gözlerim kararmıştı tansiyon düştü heralde.
  • fezagezgini_4  (06.09.20 22:58:44)
@fezagezgini_4; ameliyat olacak biri için kan bağışlayacağım.

  • proculianus  (06.09.20 23:03:24)
Tok karna git, bittikten sonra da bir şeyler atıştır. Geri kalanını orda anlatır sağlıkçılar zaten. Yataktan bir kerede kalkma falan diye.

  • pass  (07.09.20 00:19:34)
şimdiye kadar 14 kez verdim bir şey olduğu yok. tabi bu bir de bünye meselesi. normalde tok karnıma vermem gerekirken aç karnına bile verdim. gittim ardından bir çokoprens ve meyveli suda içtim. doktor sigara içme dedi meyveli soda ile sigara içtim:)

tok karnına gidin, kan verdikten sonra biraz daha dinlenin sedyede. başınızın döndüğünü düşünürseniz sakın kalkmayın.

15.'yi verecekken endoskopi oldum. 1 sene beklemem gerekmiş. yaşadığım müddetçe 3 ayda bir kan vereceğim(L)
  • blue eyes white dragon  (07.09.20 00:30:45)
Hayatımda birçok kez verdim , bunlardan ikisinde bayılmışlığım var. Elimin üzerinden aldıklarında iğneyi çekince kan fışkırmıştı kan tutması gibi birşey olmuş olabilir.

  • ashleybon  (07.09.20 09:49:57)