[]

Tiroid ilaci hakkinda

Merhaba euthyrox kullaniyorum 2 haftadir merak ettigim bir konu var , ilaci kahvaltidan yarim saat sonra almami soyledi doktor ac karinla bu sure zarfinda kahve icebilir miyim? Yani ilaci aldiktan kahvaltiya kadar ki yarim saat icinde. Ayrica ilaci almaya basladigimdan beri kendimi daha sinirli, gergin ve alingan hissediyorum bu normal mi ayni seyi yasayan oldu mu? Ben daha iyi gelir ilac diye umuyordum.
 
Merhaba, ilaci yarim saat once al demis olmasin? Yillardir euthyrox kullaniyorum ve kesinlikle ac karnina alinmasi gerek, eger tok karnina alinacaksa da dozun yukseltilmesi gerekli.

Prospektusunde bile bu sekilde yazar.

Kahvaltidan yarim saat once alip o sure zarfinda hicbir sey yiyip icmemeniz gerekiyor ilacin etkisini gormeniz icin.
  • poison pill  (06.09.20 22:16:06) 
Evet cay kahve de tuketmemeniz gerekiyor. Net olsun diye tekrar yazmak istedim. Sadece ilaci ictiginiz kadar suyla yarim saat bekleyiverin canim :)


  • poison pill  (06.09.20 22:17:41) 
Gerginlik ve sinirli olma halini anlamadim ama. Hipotiroidi oldugunuzda bunlar daha cok gorulebilir gibi ama belki dozu yuksek gelmistir. Bir sure daha gozlemleyip doktorunuza bilgi verin.


  • poison pill  (06.09.20 22:19:15) 
@poison pill evet önce tabi ki yanlis yazmisim :) tesekkurler cevap icin.


  • carmenta  (06.09.20 22:21:23) 
İlacı kahvaltıdan en az yarın saat ideali 45 dk önce almalısınız. Kahve vb. kesinlikle içmeyin, prospektüsünde de yazıyor. Açlık nedeniyle kan şekeriniz düşmüş olabilir. Kahvaltı vaktinizle ilaç kısmını iyi ayarlayın. Tam tersi vücudunuzu düzene koyup iyi hissetmenizi sağlayacak.


  • kaset  (06.09.20 23:47:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.