Laravel projesini AWS Elastic Beanstalk'ta çalıştırmak

codepipeline'a da bağladım bu arada.

ancak şeyi çözemedim;
laravel projesini çalıştırmak için, dosyaları aldıktan sonra sırasıyla;

composer install
npm install
php artisan migrate
php artisan db::seed

komutlarını girmesi gerekiyor.
bu komutları elasticbeanstalk'un yapmasını nasıl sağlarım? hepsini geçtim, composer'ı da yüklemek lazım öyleyse?

şuan direkt php projesi olarak başlattım elasticbeanstalk'u bu arada. docker olarak başlatmadım.

tavsiye var mıdır?

.ebextension/01_deploy.config icerisinde asagidaki sekilde (00_copy_env_file herhangi bir isim olabilir)

container_commands:
00_copy_env_file:
command: "mv /tmp/.env /var/app/staging/.env"

github.com
  • rm  (06.09.20 23:22:21)
yalnızca bunu girmek yetiyor mu ya?
composer install
npm install
php artisan migrate
php artisan db:seed

gibi komutları göremedim bunda?
bu sadece .env dosyasını kopyalıyor gibi?

edit: linki sonradan gördüm tamamdır
  • tchuck  (07.09.20 08:22:02 ~ 08:25:02)
kanser oldum yemin ederim.

sudo npm install çalışmıyor kesinlikle.

2020-09-07 10:02:39,677 [ERROR] Command 02_install_node_dependencies (sudo npm install) failed
2020-09-07 10:02:39,677 [ERROR] Error encountered during build of postbuild_0_Form: Command 02_install_node_dependencies failed
Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/construction.py", line 542, in run_config
CloudFormationCarpenter(config, self._auth_config).build(worklog)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/construction.py", line 260, in build
changes['commands'] = CommandTool().apply(self._config.commands)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/command_tool.py", line 117, in apply
raise ToolError(u"Command %s failed" % name)
ToolError: Command 02_install_node_dependencies failed
2020-09-07 10:02:39,678 [ERROR] -----------------------BUILD FAILED!------------------------
2020-09-07 10:02:39,678 [ERROR] Unhandled exception during build: Command 02_install_node_dependencies failed
Traceback (most recent call last):
File "/opt/aws/bin/cfn-init", line 171, in <module>
worklog.build(metadata, configSets)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/construction.py", line 129, in build
Contractor(metadata).build(configSets, self)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/construction.py", line 530, in build
self.run_config(config, worklog)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/construction.py", line 542, in run_config
CloudFormationCarpenter(config, self._auth_config).build(worklog)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/construction.py", line 260, in build
changes['commands'] = CommandTool().apply(self._config.commands)
File "/usr/lib/python2.7/site-packages/cfnbootstrap/command_tool.py", line 117, in apply
raise ToolError(u"Command %s failed" % name)
ToolError: Command 02_install_node_dependencies failed
  • tchuck  (07.09.20 13:16:40)
npm yetkin yok. cozum;

github.com
gist.github.com
github.com
  • rm  (08.09.20 05:09:08)