[]

Dişçi dolgu yapayım dedi fakat bir ağrım sızım yok

Dişçiye genel bi kontrole gittim, çürüme başlangıcı var dolgu yapalım dedi fakat bir ağrım vs yok. Geçen sene gittiğim yıllık kontrolde de asistan aynısını söylemişti. Ağzımda hiç dolgu yok sizce yaptırmalı mıyım, dolgu yaptırmak uzun vadede iyi birşey mi yoksa böyle kalsın mı ?
 
Çürüme başlangıcı varsa dolgu yaptırın. Böyle kalması durumunda çürümeyi durduramazsınız, diş fırçalaması ile hızını yavaşlatabilirsiniz. Erken fark edilmesi gayet iyi.


  • fezagezgini_4  (06.09.20 12:43:36) 
Ağrı sızının olmaması dolgunun yapılması için uygun bir an zaten . Yaptırın


  • Erva  (06.09.20 13:16:55) 
Hocam kimse sana keyfinden dolgu yapalım demez. Çürük daha fazla yürümeden yapalım demişler işte. Yaptır tabiiki


  • primetime  (06.09.20 13:17:26) 
Kesinlikle yaptırın, ilerlediğinde kanal tedavisine hatta dişi kaybetmeye kadar yolu var, çürüme başlangıcı varsa dolgu tabii ki iyi bir seçenek. Her çürük diş ağrı yapmayabiliyor.


  •   (06.09.20 13:35:40) 
Ağrı yapıyorsa zaten dişin sinirine ulaşmış demektir çürük ve o dakikadan sonra kanal tedavisi zorunludur. Dişinin sinirlerini alır dişçi. Ağrı, sızı yoksa dolgu mantıklı. Çürüğün daha sinire ulaşmamış demektir ve dolgu ile diş çürüğün %99,99 durmuş olur. Ben dahil bizim millet dişçiye sadece ağrıdığı için gittiğimiz için çekecek çok çilemiz var.


  • silah taciri  (06.09.20 14:51:03) 
agri sizin olsaydi zaten dolgu degil kanal tedavisi yapilirdi en iyi ihtimalle. sansilisiniz. hemen yaptirin.


  • ehti  (06.09.20 15:11:44) 
Çürüğün ilerlememesi için dolgu yapılıyor. Ağrı olduğunda dolguluk durumu geçmiş oluyor genelde durum.


  • playing star again  (06.09.20 15:24:41) 
Her çürük ağrı yapacak diye bir şey yok ayrıca hem hekimin hem de asistanın görüp söylediği şeyi duyuruda mi teyit ettiriyorsun


  • all girls dream  (06.09.20 17:09:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.