Şu an cenaze namazi defin isleri falan, Corona sorusu??

selam,iyi pazarlar..
bi arkadasimin babasinin vefat haberini aldikta, henuz kendisini arayamiyorum, cok sicak, yalniz merak ettigim, malum kosullardan dolayi surec nasil isliyor, camide toplanma, cenaze namazi, defin merasimi falan bir farklilik var mi yoksa maske/mesafe rutini disinda hersey ayni sekilde sski usul devam mi ediyor, yakin zaman tecrubesi olanlar bilgi verebilir mi acaba, tesekkurler

Yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar ama ölüm nedeni corona değilse belli düzeyde önlemlerle normal cenaze yapılabiliyor. Eğer coronaysa cenaze namazı cemaatsiz olarak kılınıyor, tabutla gömülüyor ve başka bir şehire -misal memleket- transfer olmuyor.

  • silah taciri  (06.09.20 12:23:35)
Babamın cenazesi kalabalıkla bir araya gelinmemesi için normal namaz saatlerinden farklı bir saatte yapıldı, normalde öğle ya da ikindi namazından sonra gerçekleşir bildiğim, bizimki öğleden sonra 3'te idi. Onun dışında farklı bir durum olmadı ama biz kendimiz özellikle yaşlı kişilerin gelmesini istemedik, normalde muhakkak orada bulunacak arkadaşları, akrabalarımız katılmadılar cenazeye:(

  •   (06.09.20 12:34:43)
İki hafta önce kanserden ölen bir yakınımın cenazesine gittim. Herkes maske takıyordu, mesafeli şekilde namaz kılındı. Her şey açık havada gerçekleşti. Diğer prosedürler aynı.

  • kanlakarisikyagmur  (06.09.20 12:41:51 ~ 13:28:55)