[]

Silinen entry ye hakaret davası açılabilir mi?

diyelim ki biri bana açık açık hakaret ettiği bir entry girdi ve ben bunu şikayet ederek sildirdim. sonrasında bu hakaret eden kişiyi savcılığa şikayet etsem dava açılır mı yoksa entryler zaten silinmiş görülen bir hakaret durumu yok vs gibi bir sebeple dava açılmaz mı?
 
Kanıt sunabilecekseniz evet.

Ekran görüntüsü vs gibi.

Kalkıp bu x şahıs bana küfretti sonra da sildi diye savcılığa kanıtsız giderseniz hayır.
  • ihanet kac kisilik  (06.09.20 03:12:04) 
Ekran goruntusu hicbir ise yaramaz. Delil niteligindd degil, sahit de gerek.


  • Avoiding The Puddle  (06.09.20 05:44:31) 
entyler silinse de bir süre tutuluyor o kısmı biliyorum ama hukuki boyutu hakkında fikrim yok.


  • passion rules the game  (06.09.20 11:56:42) 
Entry bir kez girilmişse silinse bile sadece herkes tarafından görünürlüğünü kaybediyor yoksa veritabanında tutuluyor, mahkeme entry’yi görmek isterse görebilir.


  • angelus  (06.09.20 12:02:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.