Mide ve bağırsak sorunları için online diyetisyen

Yaklaşık iki senedir mide, bağırsak sorunları yaşıyorum. Bu sorunlar için dahiliyeye göründüm, ilaç kullanıyorum ama beslenme şeklimi de değiştirmek istiyorum. Gene son senelerde metabolizma hızım da düştüğü için kilo almaya başladım. Bu sorunlarim konusunda yardımcı olacak online ya da İstanbul Avrupa yakasında güvenilir, seans ücreti çok uçuk olmayan bir diyetisyen arıyorum.

Teşekkürler.

Mide ve bağırsak sorunları için doktor ve sen hariç kimse çözüm bulamaz.

Sorun tıbbi değilse deneme yanılma yoluyla besin alerjisi gaz vs yapan yada mide yanması yapan yiyecek pişirme yöntemlerini bulmalısın.

Yapısı itibariyle mercimek bulgur kuru fasulye vs yiyecekler gaz yapmaya müsait yiyecekler. Kızartma aşırı baharatlar da mide ve bağırsak için sorun olabiliyor.

Bazı bünyeler için gluten bazı bünyeler için yapay tatlandırıcı gıda boyaları da sıkıntı yapabiliyor. Diyetisyen sana sadece besleme programı verip takibisi yapacaktır.

Bende süt ürünleri gaz yapıyor çareyi laktozsuz ürünleri kullanarak buldum.

Zamanında 95 kiloydum bende online diyetisyen buldum, online pt aldım sonra baktım ki ben daha çok araştırma ve kaynak buluyorum uyguluyorum, eskiden gelen sporcu geçmişim var. Kendi düzenimi kendim kurdum.

İntermiting fasting yapıyorum aralıklı oruç. 8 saat beslenme 16 saat açlık.

Öğlen 12 de yemek akşam engeç 20.00 da yemek. Geri kalan zaman 20.00- 12.00 sadece bitki çayı + su.

Ekmek yok, şeker yok hazır gıda yok. Spor Durumuna göre protein hesabı yapıp devam ettim.

Haftada 2 gün tamamen vegan besleme yapıyorum.

Pazar günleri kahvaltı+ istediğim menü ( kebab dürüm pizza ne canım çekerse )

Pazartesi salı vegan besleme haftasonu aldığım kötü kaloriler olmamış gibi oluyor.

Spor yaşam tarzına hareket enenjine göre.

Düzenli ve sabırlı olursan kilolar gidiyor ilk 2 ay bendeki değişimi kimse farketmedi

3-4 sonra beni gören zayıfladın sen nasıl oldu diye soruyor.

İşin sırrı Kendi kendinine motive olabilmek, ne seversin, ne sana dokunuyor hangi menü ile Mutlu olursun

Diyetisyenin vereceği liste 5 kaşık sebze yemeği + 1 kase çorba yada 2 dilim tam buğday ekmeği

Sabah kahvaltısında 1 yumurta az peynir 3 adet ceviz yeşil çay.

Bu ne biçim liste resmen işkence

Ben mantarlı biberli domatesli zeytinyağlı omlet yapıp ev yapımı fıstık ezmesi yiyorum bazen haftasonu yerken mutluyum.

Diyetisyenin listesi mutsuz ediyor. Makrolarini ayarlarsan oldukça şahane tarifler varki internet YouTube nimet resmen.
  • Fritz-X  (06.09.20 11:59:51)