Hızlı okuma tekniği

Bu teknik öğrenmeye değer mi? Sırf kısa sürede daha çok kitap okumak için okuma kalitesini de düşürmek ve zihnen kendimi de yormak istemiyorum. Kitap okuma aşkıyla yanıp tutuşan biri olarak bunu önerir misiniz? Önerirseniz önerebileceğiniz kaynaklar var mı? Yoksa boşver kendin bildiğin gibi mi yap dersiniz?

okuyarak zaten bir derece hızlanıyorsun. bence zevk ıcın okunan bir kitabı sulandırmaya gerek yok.

  • Techsavvy  (05.09.20 21:40:50)
edebiyat okuyacaksan hızlı okuma falan tamamen boş işler. bir edebi eserde bir ton teknik var. insan bazen sindirmesi gerekebilir zaten dikkat etmesi gerekebilir.

düzenli okumaya yapmaya başlayınca zaten beynin o işi yapan kısmı bu işe alışmaya başlıyor ve giderek biraz daha hızlanıyorsun ve daha uzun süreler başında durabiliyorsun. sonuçta da bir kitap daha hızlı bitiyor.

hızlı okuma uyguluyorum günde 2 kitap okuyorum falan diyenlere gülüyorum ben açıkcası. anca gözden geçirme gibi bir şey olur o okuma.
  • AlsterWasser  (05.09.20 21:50:01)