[]

Almanyada araba alacağım, hiç anlamam ne almalıyım ?

10-13.000 euro bandında bir araba almayı düşünüyorum.
Yaş 27 genç adama gidecek yakışıklısından bi bmw bakıyorum ama tam bilemedim.
Şu hoşuma gitti mesela

suchen.mobile.de

Araba konusunda bizim milletten sağlam otorite yoktur diye burdan sorayım dedim, siz olsanız bu skalada ne alırdınız ?

 
Oranın Fiat Punto’su değil miydi o ya (Ali Can reisimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz)

Bence bunu almaktansa daha düzgün bir Japon al daha iyi.
  • catch the arrow  (05.09.20 18:52:20) 
Bmw ve türk ikilisi bir araya gelince dalga geciliyor :D
Bence bmw almayin.

  • kuehles blondes  (05.09.20 20:33:57) 
bmw ya da merc almayi dusunuyorsan mutlaka bayi garantili al. Ikinci el bayiden aldiginda aracin fabrika garantisi bitmis olsa bile bayinin sana garanti verebiliyor olmasi lazim. 2-3 sene garantisi olsun zira kullanmasi zevkli ama nazik araclar, illa sikinti cikartacak. Bir de uzun sure binmeyi dusunuyorsan bir tane saglam bmwci usta bul ki olayin anavataninda oldugun icin bu cok da zor olmasa gerek.


  • cooperr  (05.09.20 21:10:03) 
kuehles blondes artı bir. Polis cevirir de cevirir.


  • buf-e kür  (05.09.20 21:28:05) 
beemwey Xi3 elektrikli önerim :-)


  • ankarakecisi  (05.09.20 21:46:26) 
maliyet hesabı yapıyorsanız ve türkiyeden almanyaya gitmiş ve almanyadaki ilk aracınızı alacaksanız kasko bedelini düşük tutmak için nispeten düşük motor hacimli bir araba tercih edebilirsiniz. türkiyedeki hasarsızlık indirimlerinizi vs orada saydırabiliyormuşsunuz ama çok meşakkatli olduğunu duymuştum.
ayrıca bmw-türk olayı doğru :)

  • semyasa  (06.09.20 03:47:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.