[]

Kedi alışamama sorunu

Evde bi dişi bi de onun yavrusu olan dişi kedi vardı.
Anne kedi geçenlerde gece evden kaçtı. Ertesi gün akşam üstü geri geldi ancak geldiğinden beri yavru kedi annesine devrik kral muamelesi yapıp her gördüğünde tıslıyor ve it gibi hırlıyor.

Zamanla alışır mı ?.

 
Bir süre ayrı odalarda tutmaya çalış. Kousu değişmiş olabilir annenin. O yüzden yadırgıyordur. İki kedinin ilk kez bir araya getirilmesinde de benzer durumlar oluşuyor. Bende de iki kedi var. Ama anne-yavru değil, iki farklı aileden iki dişi kedi. İkincisi eve ilk geldiğinde ilk kedim çıldırdı adeta. Ama şu an ilk kedim hiç tıslamıyor. İkinci kedi biraz ürkek. O yüzden köşeye sıkışınca tıslıyor. 10 dakika sonra bakıyorum bu kez ikinci kedi ilkini kovalıyor falan. Ama kavga etme yok. Ebelemece oynuyor gibiler. Günün 24 saatinin 16 saatinde uyuyorlar zaten. Kalan 8 saatin yarım saati birbirini kovalıyorlar, diğer 7,5 satte de evde dolaşıyorlar falan.

Uzun lafın kısası: Alışırlar.
  • himmet dayi  (04.09.20 10:48:23) 
normal, kokusu değiştiği için tanımamış bile olabilir.
bir de ayrılma döneminde olabilirler, onun da etkisi vardır.

bir süre izole etmek ve birbirlerinin kokularına alışmalarını beklemek iyi olur +1
ama izole etmeseniz de alışırlar birkaç gün ya da hafta içinde.
kendi dengelerini bulurlar.
  • blatta hiberna  (04.09.20 11:45:10) 
geçen ben de benzer bir soru sordum.
www.eksiduyuru.com
bir hafta kadar tısslar kııhlar devam etti, evde bölgelerini belirlediler, düşman gibilerdi. sonra yavaş yavaş düzeldi. eski samimiyete geri döndüler.
biraz zaman verin düzelirler.
  • ozgur bir kusun hatirati  (04.09.20 23:44:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.