sadece yemek yerken film izleyebilmek

Merhaba, sorun başlıkta. Eskiden böyle bir sorun yoktu. İŞsiz olduğum zamanlarda, izinliyken tüm gün film izleyebilirdim. Yirmilerimin başından otuzların başına kadar. Şimdi yaş otuz yedi. Sadece yemek yerken açıp film izleyebiliyorum. Bu saçmalık yüzünden de bir filmi dört beş öğünde bitiriyorum yani iki gün sürüyor. Böyle bir abukluk. Fikri önerisi olan arkadaşlar var mıdır? Teşekürler.

benzer

  • sarcophagus  (04.09.20 08:56:33)
film izlerken sakız çiğnemeyi denesene. bir süre sonra kurtarabilir seni bu takıntından.

  • trocero  (04.09.20 09:32:12)
oluyor ya.
yaygın bir şey bu.

muhtemelen kitap okumayı da sevmiyorsunuz. uzun yazılardan da hoşnut değilsiniz.

ben bunun dikkat dağınıklığı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. bir filmi izlemek için bile konsantrasyon sorunu olabilir bu.

son yıllarda scrolling'e ve hızlı tüketime o kadar alıştık ki, artık üzerinde 5 saniye ileri atla butonu olmayan bir online video player bile bulunmuyor. çünkü insanlar onu tercih etmiyor.
  • biseysorcaktim  (04.09.20 09:59:55)
hızlı tüketim demeye geldim ben de. utanmasam diziyi türkçe dublajla izleyip bir yandan telefonda başka bir şeyin girdisini yapacağım beyine.

  • fezagezgini_4  (04.09.20 12:30:57)